fbpx
Close

Eelmisel hooajal ebaausalt Rahvuste Liigast välja jäetud Sloveenia sai tänavu teenitud tasu

Slooveenia võidukas meeskond koos fännidega. | Foto: FIVB

Äsja lõppenud Challenger Cup’il võidutses turniiri võõrustaja Sloveenia, kes uueks hooajaks pääses Rahvuste Liigasse.

Poolfinaalis võideti 3:1 Valgevenet ja finaalis 3:0 Kuubat. Sloveenia jaoks oli Challenger Cup’i võit ülimalt emotsionaalse tähtsusega. Nimelt 2016. aastal võideti toona Maailmaliiga nimetust kandnud Rahvuste Liiga teine tugevusgrupp, mis tähendas seda, et uueks hooajaks pidid nad tõusma kõige kõrgemasse kategooriasse. Aga… FIVB (Rahvusvaheline võrkpalliliit) otsustas reegleid eirata ja jättis sloveenid kõrgemast seltskonnast välja ning andis koha nendele riikidele, kes suutsid maksta väga kõrget osalustasu.

Sloveenia oli sellest niivõrd häiritud, et järgmisel aastal mängiti Euroopa Kuldliigat noorendatud koosseisuga ning tänavu sellest suisa loobuti. FIVB soovis ülekohut pisut heastada ja andis Challenger Cup’i korraldusõiguse sloveenidele. Olenemata sellest, et Sloveenia Kuldliigas ei osalenud.

Rahvuste Liigast langes välja Portugal, kes jäi 2 võidu ja 13 kaotusega eelviimaseks. Viimaseks jäänud Hiina säilitas koha tänu paksule rahakotile. Tiitliheitlust jätkavad veel kuus meeskonda – Prantsusmaa, Venemaa, USA, Brasiilia, Iraan ja Poola.

Türgi, kes võidutses Tallinnas peetud Kuldliiga finaalturniiril, hävis Challenger Cup’il täielikult. Alagrupiturniiril võideti mitte just kõige kõvemat võrkpallimaad Tšiilit 3:0 ja kaotati 1:3 Sloveeniale. Poolfinaalis jäädi 2:3 alla Kuubale ning pronksimängus kaotati 1:3 Valgevenele, keda Kuldliiga finaalis võideti kindlalt 3:0.

scroll to top