fbpx
Close

Eesti vs. Läti – kes kuuluvad EM-i avalahingus algkoosseisu?

Eesti koondis mängus Hispaaniaga. | Foto: volley.ee

Vaid üks tund on jäänud EM-i avapauguni. Naabritevahelises duellis võõrustab Eesti rahvusmeeskond Läti koondist. Mida on mängult oodata ning kes võiks ajaloolises kohtumises platsile joosta?

Pühkige esimese koolipäeva tähistamisel söödud tordi jäägid suunurkadest ning seadke sammud Saku Suurhalli, sest 32. Euroopa meistrivõistlused avavad Eesti ja Läti rahvuskoondised.

Eesti meeskond on kontrollmängude järel heas hoos. Võidud Soome ja Hispaania üle tõestasid, et koduse suurturniiri eel meeste vormikõver on aina üles liikumas. Teeme omapoolse pakkumise, kes võiks turniiri avamängus tuhandete vollefännide ees platsile joosta:

Sidemängija: Robert Viiber

Viimased kontrollmängud Hispaaniaga sisendasid kindlust, et 24-aastane Viiber on see, kelle taktikepi all hakkab tänane mäng toimuma. Mõlemad sidemängijad on EM-i debütandid. Hoiame pöialt, et noorte meeste närvid vastu peavad.

Diagonaalründaja: Oliver Venno

Selles ei kahtle keegi, et meie mõlemad diagonaalründajad on korralikul tasemel. Suve jooksul on koondises aga Oliver Venno saanud parema klapi sidemängija Viiberiga. Samas on Eestil olemas suurepärane topeltvahetuse võimalus, kui pingilt on iga hetk valmis sekkuma sidemängija Renet Vanker ja diagonaal Renee Teppan, kes eelmisel hooajal tõid Tallinna Selverile võidud nii Eesti karikasarjas kui ka Credit24 Balti liigas.

Nurgaründajad: Kristo Kollo, Märt Tammearu

Nurgaründajate duo väljakul võiks ideaalis koosneda ühest ründavama ja ühest kaitsvama suunitlusega mängumehest. Robert Täht on vigastustega kimpus olnud ning ilmselt teda avamängus platsile kohe ei saadeta – selleks on turniir liiga pikk ning risk vigastuse välja löömiseks liiga suur. Kristo Kollo näol on tegemist kogenud mängumehega, kelle kindel kaitsemäng on küllaltki noorel koondisel platsi peal kindlasti vaja. Tammearu on Tartu Bigbanki võistkonnas mängides tõestanud, et pauku on 20-aastase nurgaründaja käe sees küllalt, et Läti koondisele peavalu valmistada.

Temporündajad: Ardo Kreek, Andri Aganits

Ardo Kreek alustab oma kuuendat EM-finaalturniiri. 35-aastane Kreek on kogemustega mängumees, kes on aastate jooksul välja teeninud raudkindla koha põhikoosseisus. Teise temporündaja kohale heitlevad Andri Aganits ja Timo Tammemaa. Eesti koondises on olukord selline, et kõik kolm mängumeest sellele positsioonile on maailmaklassist – seega suurt erinevust mängutasemes nende meeste vahel ei ole.

Libero: Silver Maar

Äsja Pärnuga uue lepingu sõlminud libero Silver Maar on viimaste aastate jooksul olnud kõige kvaliteetsem kaitsemängija nii Eesti klubitasemel kui ka koondises. Kahe päeva eest 39. sünnipäeva tähistanud Rait Rikberg oma suure suu ja julgelt motiveeriva olekuga saab meestele kaasa aidata pingilt.

Atvars Ozolinš (nr 17) on Läti koondises kerkinud põhitegijate sekka. | Foto: CEV

Avo Keele hoolealuste vorm on aga küsitav. Augustis kaotati nii Tšehhile (kahel korral 1:3) kui ka Kreekale (0:3 ja 1:3). Peatreener on küll meedias olnud bravuuri täis, ent usume, et meie mehed esimeses mängus ei väärata.

Sidemängija: Deniss Petrovs

Venemaa kõrgliigas Nižni Novgorodi võistkonna ridades palliv Petrovs on kindel valik lõunanaabrite tiimi etteotsa.

Diagonaalründaja: Hermans Egleskalns

Lõppenud hooajal Prantsusmaal Tours’i klubi ridades mänginud 30-aastane Egleskalns on üks Läti koondise tähtmängijatest. Loodame, et tema ohjeldamisega suudavad meie mehed kenasti toime tulla.

Nurgaründajad: Atvars Ozolinš, Romans Sauss

Endine Pärnu nurgamees Atvars Ozolinš on tuntud kui võimas ründekahur, kevadel Soome meistriks kroonitud Romans Sauss peaks olema aga Läti koondise nurgameestest ülekaalukalt parim vastuvõtul.

Temporündajad: Toms Švans, Renars Jansons

Kontrollmängude põhjal peaks sellel positsioonil olema Avo Keele valik üsna kindel: Pärnu võrkpalliklubi üks tähti Toms Švans ja Läti võrkpalli üks suuremaid tulevikulootusi, 19-aastane Renars Jansons.

Libero: Ingars Ivanovs

34-aastane Ingars Ivanovs on oma positsioonil kindel valik. 17-aastane kolleeg Artems Petrovs peab sel turniiril ilmselt veel platsi kõrval vaatama, kuidas vanemad ja kogenumad madistavad.

Eesti-Läti kohtumine algab kell 19.00. Saku Suurhalli on oodata täismaja. Kes kohale ei jõua, saab jälgida mängu Duo5 vahendusel ja/või Vikerraadio kaudu. Vollepidu alaku!

scroll to top