Eesti alistus teistkordselt Valgevenele, kuid võimalus pääseda EM-ile on olemas

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: CEV

Eesti rahvusnaiskond kohtus täna EM-valikmängus teistkordselt võõrustajatega ja pidi sarnaselt avamängule vastu võtma 0:3 (22:25, 27:29, 16:25) kaotuse.

Eesti alustas kohtumist hästi, minnes mitme punktiga juhtima. Geimi edenedes lisasid valgevenelannad gaasi ja kolmepunktiline geimikaotus oli tõsiasi. Teises vaatuses läks Valgevene kohe oma teed ja omades ka geimpalli seisul 24:19, aga meie naised võitlesid visalt jõudes 24:24 viigini ja omades seisul 27:26 ka geimpalli, mida paraku realiseerida ei suudetud. Viimases geimis Valgevene enam midagi juhuse hoolde ei jätnud ja tüüris nii geimi kui ka kogu mängu enda võidusadamasse.

Kuna hetkel on Euroopa võrkpalliliidu koduleht maas, siis ei saa me teieni tuua mängu statistikat, kuid lisame selle esimesel võimalusel.

Tänase võiduga kindlustas Valgevene koha Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile. Hoolimata sellest, et meie naiskonnal on võiduarve avamata, on meil siiski võimalus suurvõistlusele pääseda. Selleks peame homme Šveitsi võitma 3:0 või 3:1 ja lootma, et Šveits kaotab laupäeval Valgevenele. Teisipäeval alistus Eesti Šveitsile 2:3.

Tabeliseis: Valgevene 3 võitu (9 punkti, geimide suhe 9:1), Šveits üks võit (2 punkti, 4:5), Eesti null võitu (1 punkt, 2:9).

Homne Eesti ja Šveitsi vaheline kohtumine algab kell 18, millest teevad otseülekande nii Postimee kui Kanal 12.