fbpx
Close

Eesti andekaima rannavolleduo koostöö saab läbi, Lõhmus leidis uue paarilise ja otsib toetajaid

Timo Lõhmus ja Märt Tammearu. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Maarjamaa viimaste aastate edukaim noorte rannavollepaar, sel suvel juba ka täiskasvanute klassis Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare puudumisel Eesti karikavõistlustel kaks etapivõitu noppinud Timo Lõhmus ja Märt Tammearu ei jätka koos liival tippu pürgimist, vaid liiguvad sportlaskarjääril edasi eri rada pidi.

Tartu Bigbanki 18-aastane põhimees Tammearu on otsustanud tulevikus saalivõrkpallile keskenduda, samal ajal kui tema eakaaslane Lõhmus soovib praeguste plaanide kohaselt järgmisel suvel just rannavolles läbi lüüa. Tallinlase uueks paariliseks saab 21-aastane Dimitri Korotkov, kes mängis möödunud hooajal rannavõrkpalli nii Mihkel Tanila kui ka Karli Allikuga. Paar Korotkov – Tanila lõi suvel kaasa ka mitmel MK-etapil, kuid paar kuud tõsiseid rannavolletreeninguid oli ikkagi liiga lühike aeg, et rahvusvahelisel tasemel midagi saavutada.

“Dima võttis paar kuud tagasi ühendust ja küsis, millised plaanid ma järgmiseks suveks olen teinud. Ta ütles, et tahab kindlasti tõsiselt rannavollet mängida ja uuris, kas mul on huvi tema paariliseks hakata. Võtsin mõtlemisaja ja ütlesin talle paar nädalat hiljem, et teeme ära. Kui midagi välja ei tule, saab ju alati tagasi saali minna,” ütleb Lõhmus.

“Märt mõistab seda otsust täielikult. Ta oli ise ka kahe vahel, kas keskenduda ranna- või saalivõrkpallile, aga kaldus lõpuks viimase poole,” lisab Tallinna Selveris saalivõrkpallurina hooaja lõpuni leiba teeniv Timo Lõhmus.

Lõhmus kinnitab, et plaan ulatub ühest suvest kaugemale. “Tahaks täielikult rannavollele keskenduda ja aastaringselt mängima hakata. Kunagi ei tea, mis tegelikult välja kujuneb, aga eesmärk on selline. Proovime MK-sarja ühe tärni etappidega alustada ja vaadata, kuidas minema hakkab,” jätkab Lõhmus.

Nagu meie esipaar Nõlvak – Tiisaar on tõestanud, võib rannavõrkpalluritena Eestis toetajate abiga eelarve kokku saada küll. Samas teavad just Nõlvak ja Tiisaar ise kõige paremini, kui keeruline seda teha on.

“Eks me oleme Kusti ja Mardi käest uurinud seda asja. Kerge pole, sest neid, kes sooviksid toetada, on raske leida. Õnneks üksikuid erandeid leidub. Tuleb sellised inimesed ja ettevõtted üles leida,” räägib 188-sentimeetrine Lõhmus.

Nõlvakust ja Tiisaarest ongi kujunenud Eesti rannavolles mehed, kes innustavad uusi entusiaste alaga tõsisemalt tegelema. Teatavasti teatas hiljuti ka meie naiste esipaar Heleene Hollas – Liisa Soomets, et sügisest alustati süstemaatilise tööga, et uuel hooajal MK-karusselliga liituda.

“Kusti ja Mardiga suhtleme tegelikult päris tihti, nad annavad meile igas asjas nõu. Näiteks on nemad aidanud suhelda Teras Beachi rannahalliga, kus saaksime treenida. Plaan on hakata kevadest Mardi ja Kustiga koos treenima, treeneritena abistaks seega meidki Indrek Verro ja Argo Arak,” selgitab Lõhmus.

Nõlvakul ja Tiisaarel ning Lõhmusel ja Korotkovil on ka ühine eesmärk, mille poole treeningutel püüelda – edu Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril. Konkurents on hirmkõva ja koondisega, kus üks kahest paarist on alles koostööga algust teinud, olümpiale pääsemine äärmiselt keeruline, ent suurelt unistamist ei saa keegi keelata.

Kui Korotkovi koduklubi Mont-Saint-Guibert’ hooaeg saab Belgia esiliigas kevadel läbi, siis Lõhmus mängib Tallinna Selveriga Eestis medalite eest ning on uuel aastal seotud ka talendika Eesti juunioride koondisega, mis loodab suvel peatreener Toomas Jasmini vedamisel EM-ile jõuda.

“Kui läbime jaanuaris Eesti noortekoondisega EM-valikturniiri esimese ringi edukalt, siis ootab meid kevadel ees teine ring. Eesmärk on pääseda suvel mängima EM-finaalturniiri. Sel juhul tuleks ka rannavolle osas teatud ohverdusi teha,” möönab Lõhmus.

Lõpetuseks, kui sarnased või erinevad Lõhmuse vana ja uus paariline on? “Nad on isegi päris sarnased oma pikkuselt ja mängijatüübilt. Märt on võib-olla natuke füüsilisem, aga Dima teeb ilmselt veidi rohkem n-ö kokse,” vastab Lõhmus.

Hea võrkpallisõber, kui sa tunned, et saaksid ja tahaksid Lõhmuse ja Korotkovi rannavolle-karjäärile hoogu sisse lükata, kirjuta lohmuskorotkov@hotmail.com või helista 5556 9142 (Timo Lõhmus).

Dmitri Korotkov rünnakul. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee
scroll to top