fbpx
Close

Eesti esiliigast paari nädalaga eurosarja jõudnud tempomees: Tanila, Ennemuisti ja Palmari tasemeni on mul veel tükk maad minna

Taavi Prei. | Foto: Saaremaa VK

Saaremaa võrkpalliklubi kolmanda temporündajana lendas eile Prantsusmaale Taavi Prei, kes veel kuu aega tagasi polnud Eesti meistriliigaski mänginud.

Olgugi et Prei on läbi ja lõhki Saaremaa mees, jõudis ta võrkpalli juurde alles keskkoolis. “Kuidagi juhtus nii, jah. Varem tegelesin muude asjadega,” muigab 28-aastane Prei.

Tagasihoidliku olekuga mängumees alustas “võrkpallikarjääri” rahvaliigast ja on tänaseks juba aastaid mänginud esiliigas. Mõtted meistriliigast sattusid Prei pähe esmakordselt möödunud suve lõpul, mil Urmas Tali mitu Saaremaa esiliigameeskonna põhitegijat igaks juhuks meistriliigasse üles andis. Prei kõrval sattus valikusse ka näiteks Saaremaa esiliigameeskonna mängiv treener, endine Eesti koondise põhilibero Asko Esna.

“Kui Mihkel (Tanila) ja Siim (Ennemuist) vigastada said, helistas Tali Esnale, kes omakorda minuga ühendust võttis. Eks see väike üllatus ikka oli, kuigi olin arvestanud, et nimekirja lisatuna võib selline võimalus tekkida,” räägib kodulinnas Kuressaares ametikoolis tarkvaraarendust õppiv mees.

Prei tunnistab ausalt ja otsekoheselt, et polnud enne kõrgliigaklubiga liitumist Saaremaa mänge eriti vaatamas käinud. “Meil on trennid ja mängud tihti esiliigas samal ajal,” selgitab ta.

Meeskonnas võeti Prei omaks kiiresti, imelikult ei vaadanud esiliigamehe suunas keegi.

“Kõik mängijad on olnud väga sõbralikud. Meeskonnas on ka mitu naljameest eesotsas füsioterapeudi Martin Vahimetsaga, kes hoiavad trennides ja reisidel tuju üleval,” ütleb Prei.

Tänu uuele väljakutsele on Prei hakanud ka varasemast rohkem treenima. “Nii palju trenni pole ma vist tõesti elus teinud. Koormus on korralik,” möönab ta.

Ent kui suur on Prei hinnangul tema tasemevahe võrreldes Tanila, Ennemuisti ja Harri Palmariga? “Mul on nende tasemeni veel tükk maad minna. Pean kõvasti juurde panema,” on Prei enda suhtes aus.

Prei ei tee saladust, et meistriliigaklubiga koos treenimine on ajanud hamba verele.

“Võib-olla võiks ühe hooaja meistriliigas mängida küll, kui keegi huvi tunneks. Aga tänavu pean ikkagi esiliigasse oma meeskonnale appi minema, kui Siim ja Mihkel täielikult terveks saavad. Meil on esiliigas praegu seis päris keeruline, kuna mina olen ära ja teine temporündaja läks välismaale tööle. Lisaks on meie põhidiagonaal vigastatud.”

Kui Credit24 Meistriliigas on Preil debüüt tehtud – võõrsil Daugavpilsi vastu tõi ta 4 punkti (rünnak 100%!) -, siis esimeses eurosarja-mängus Poitiers’ga saarlane väljakule veel ei pääsenud. Et Siim Ennemuist Prantsusmaale ei reisinud, võib Preil tekkida täna võimalus viga parandada.

Saaremaa Võrkpalliklubi kaks viimast liitujat: Taavi Prei ja Lukasz Makowski. | Foto: Saaremaa VK
scroll to top