Eesti hammas olümpiavõitjate peale ei hakanud, Läti 16 parema hulgas

Eesti rahvuskoondis. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Euroopa meistrivõistlustel Tallinnas peeti D-alagrupis täna viimane alagrupikohtumine, kui Eesti rahvusmeeskond kohtus Prantsusmaaga, kellelt tuli vastu võtta kindel 0:3 (18:25, 17:25, 19:25)

Et mingeidki edasipääsulootusi hellitada, tuli Eestil tänane kohtumine kindlasti võita, sest seni oldi kaotused saadud nii Lätilt (1:3), Horvaatialt (2:3) kui ka Saksamaalt (0:3) ja võideti Slovakkiat 3:2. Prantsusmaa võitis kõik viis kohtumist.

Mängu käik:

Esimese geimi alguses kumbki meeskond pikalt ette rebida ei suutnud, kuid väike initsiatiiv oli Prantsusmaal. Prantslaste lihtsad eksimused servijoone taga hoidsid meid veel kenasti mängus. Olümpiavõitjad hakkasid servil otsima Oliver Vennot (vahetati mõni hetk hiljem välja Stefan Kaibaldi vastu), kes jäi Trevor Celvenot servide vastu võtmisega hätta ja Eesti jäi seitsmepunktilisse kaotusseisu. Meie mehed näitasid aga ilusat kaitsemängu ja prantslaste mõningad rünnakueksimused vähendasid vähe neljapunktiliseks – 15:19. Prantsusmaa lisas gaasi ja võitis avavaatuse kindlalt 25:19.

Teises setis tegi võttis Prantsusmaa välja oma kuulsama mängija Earvin N’Gapet’i ja diagonaalründaja Jean Patry. Geimi alguses toimis prantslaste blokk hästi ja külalised läksid paari punktiga juhtima. Favoriidikoormat kandnud prantslased lõid tugevat servi ja suurendasid eduseisu. Ründajate ja sidemängija Robert Viiberi koostöö ei klappinud ja mängu sekkus Renet Vanker. Eesti võttis mitu punkti järjest, kuid Prantsusmaa meid piisavalt lähedale ei lasknud, kes õnnestusid igas elemendis. Eestlased tegid lihtsaid vigu ja ka teine geim kuulus kindlalt Prantsusmaale 25:17.

Viimaseks jäänud geimi alguses tegutses Eesti hästi ja läks 8:6 juhtima. Prantsusmaa jõudis viigini ja läks ka punktiga peale 12:11. Kolmandaks geimiks platsile jäänud Vankeri ja temporündajate koostöö toimis ja vahet liiga suureks ei lastud. Prantslased lisasid servil vinti juurde ja tüürisid mängu 3:0 võiduni.

Eesti poolel keegi kahekohalise punktisummani ei küündinud, kui meie tulemuslikemaks kerkis Kristo Kollo 9 punktiga (+3), Ardo Kreek lisas 8 punkti (+6). Eesti vastuvõtt oli 33%, rünnak 48%, lisa tuli kuue bloki näol. Ässasid meie mehed lüüa ei suutnud.

Prantsusmaa resultatiivsemaks kerkis 13 punktiga (+10) Trevor Clevenot, Theo Faure toetas teda 10 punktiga (+7). Värsked olümpiavõitjad said serve vastu 55-protsendiliselt, rünnakuid lahendati kõrgest klassist 60-protsenidliselt. Lisaks teeniti viis blokki ja löödi neli ässa.

Eesti kaotus tähendab seda, et Läti on taganud koha 16 parema meeskonna seas.

Tabeliseis: Prantsusmaa 5 võitu (15 punkti), Saksamaa 4 (11), Horvaatia 3 (7), Läti 1 (5), Slovakkia 1 (4) ja Eesti 1 (3).

Meie alagrupist edasi pääsenud võistkonnad lähevad sõelmängudeks edasi Tšehhi, mis toimuvad 12. ja 13. septembril. Prantsusmaa ja Saksamaa saavad oma vastase teada Bulgaaria ja Tšehhi vahelisest kohtumisest, Läti läheb kokku Itaaliaga ja Horvaatia Sloveeniaga.