TÄISPIKKUSES | TalTech tegi Tartu vastu uskumatu tagasituleku ja lõpetas põhiturniiri võidukalt

TalTech/Tradehouse. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Naiste Balti liiga põhiturniiri viimases mängus tuli esikoha juba kindlustanud TalTech/Tradehouse kodus välja suurest kaotusseisust ja alistas 3:2 (-22, -21, 19, 25, 12) valitseva Eesti meistri Tartu Ülikool/Bigbanki.

Marko Meti hoolealused jäid kahes esimeses geimis tartlannadele alla ja olid kolmandaski maas suisa 6:15 (!), ent tulid 19:4 spurdi toel lootusetust seisust välja ja võitsid geimi 25:19. Neljandas geimis realiseeris TalTech kolmanda geimpalli, võitis 27:25 ja viis matši viiendasse vaatusse. Üle kahe tunni kestnud kohtumise otsustavas geimis teenis TalTech 15:12 võidu.

TalTechi resultatiivsemad olid õed Kadi ja Liis Kullerkann, kes kogusid hea rünnakuprotsendi toel (mõlemal 48%) vastavalt 24 (+14) ja 17 punkti (+11). Tartu poolel tegi suurepärase mängu Kadi Kalm, kes kogus 22 punkti (+18) ega eksinud pikast mängust hoolimata servi vastuvõtul kordagi. Ka 22. sünnipäeva tähistanud Ingrid Kiisk oli vastuvõtul eeskujulik (74%), kuid realiseeris 34 tõstest vaid 11 (32%). Temalt 16 punkti (+5).

Naiskondade esimese omavahelise mängu võitis TalTech oktoobris võõrsil 3:0 (10, 17, 21), karikafinaalis jäi Tallinna klubi juba oluliselt tasavägisemas kohtumises peale numbritega 3:1 (12, -23, 24, 20).

TalTech lõpetas põhiturniiri 45 punktiga, Tartu oli 35 punktiga teine. Veerandfinaalis kohtub Tallinna klubi leedulaste Aušrinega ja Tartu lätlaste Daugavpilsiga. Kahe võiduni peetavad veerandfinaalseeriad algavad 15. veebruaril põhiturniiril madalama koha saanud võistkondade kodusaalis, teine ja vajadusel kolmas kohtumine on kavas kõrgema koha saanud võistkondade kodusaalis. Nelja naiskonna finaalturniir toimub 7.-8. märtsil Jüri spordihoones. Kolmas Eesti naiskond Audentes SG/Noortekoondis lõpetas põhiturniiri üheksandana.