Eesti kaks paremat klubi olid Balti liigas võidukad, tartlannad said rõõmusõnumi

Ingrid Kiisk (paremal) naasis nädalavahetusel Tartu naiskonna koosseisu. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Eilne naiste Balti liiga võistluspäev pakkus Eesti naiskondadele võidurõõmu, kui edukad olid mõlemad väljakul käinud võistkonnad. TalTech/Tradehouse jätkab tabelis esikohal, Tartu Ülikool/Bigbank tõusis teiseks, vahendab volley.ee.

Tartu teenis sarnaselt põhiturniiri esimesele ringile Jelgava/LLU üle 3:0 (20, 26, 14) võidu. Ingris Suvi panustas koduvõistkonna võitu 17, Kadi Kalm 11 ja Renate Pikk samuti 11 punkti. Tartlannad tegid 41-protsendilise efektiivsuse juures rünnakul vaid kolm omaviga, lisaks lõppesid kuus rünnakut vastase blokis. Lätlannade rünnakuefektiivsus oli 34%, omavigu tehti 12 ja blokki löödi 7 rünnakut.

Kristjan Kaisi hoolealustest naasis pärast poolteist kuud tagasi saadud sõrmevigastust platsile Ingrid Kiisk, kes sekkus teises geimis servima ja lõi ka kohe ühe ässa. Seda, kas Eesti koondislane saab naiskonda järgmise nädala lõpus toimuvas karikafinaalis TalTechiga juba põhitegijana aidata, näitab aeg, ent isegi servivahetusena on temast omajagu abi.

Tabeliliider TalTech loovutas Lätis kohalikule Daugavpilsi miLATssile geimi, kuid ülejäänud kolmes geimis oldi võõrustajatest paremad. Oktoobris kodusaalis peetud mängus miLATssist 3:0 resultaadiga parem olnud TalTechile läks seega kirja 3:1 (25, -21, 10, 18) võit. Kohtumise statistika kättesaadav ei ole.

Esikohal jätkav TalTech/Tradehouse on kümne mänguga saavutanud 28 punkti. Kolmandalt kohalt teiseks tõusnud Tartu ja kolmandaks langenud Riia Võrkpallikool on teeninud võrdselt 21 punkti. Tartu esindus on sarnaselt TalTechile pidanud kümme ja Riia võistkond üheksa mängu. Audentese SG/Noortekoondis on kuue punktiga kaheksas.

Naiste Balti liiga jätkub pärast pühasid jaanuaris.

Turniiritabel. | Allikas: liiga koduleht