Eesti karikavõistlustel selgus viimane poolfinalist

Andrei Ojamets juhendamas Tartu meeskonda. | Foto: SK Duo

Eesti meeste karikavõistlustel on selgunud kõik poolfinalistid, kui eile alistas Tartu Bigbank veerandfinaalseerias teistkordselt esiliigaklubi Tallinna Ülikooli. Tartu meeskond pani oma paremuse maksma tulemusega 3:1 (32:30, 25:17, 24:26, 25:21). Avamängu oli Tartu võitnud 3:0.

Eile oli Tartu klubi edukaim 22 punkti (+15) toonud Samuel Walker, 15 punkti (+11) panustas kaks geimi kaasa teinud Hindrek Pulk. Et Tartu meeskond on nelja päeva jooksul pidanud koguni neli kohtumist, andis peatreener Andrei Ojamets mitmele põhimehele rohkem või vähem puhkust. Bigbanki vastuvõtt oli 53%, rünnakuid realiseeriti 46-protsendiliselt, blokipunkte teeniti 6, servil lödi 8 ässa ja eksiti 13 servil. Tallinna Ülikooli resultatiivseimana tõi 19 punkti (+13) Sander Steinberg, 15 punkti (+4) lisas Virko Vantsi. Vastuvõtuprotsent oli pealinnaklubil 45, rünnakuprotsent 40, blokiga teeniti 12 silma (5 blokki sai kirja Reimo Kuri), servil löödi 3 ässa ja tehti 14 viga, vahendab volley.ee.

Poolfinaalis on Bigbanki vastaseks Pärnu Võrkpalliklubi, kes sai kahel korral jagu esiliigaklubist TalTech/Kiili. Esimene poolfinaalkohtumine toimub 2. detsembril Tartus ning teine 9. detsembril Pärnus.

Teise poolfinaalpaari moodustavad tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ja Tallinn Selver. Saaremaa lülitas konkurentsist Rakvere Võrkpalliklubi, Selver sai jagu Eesti Maaülikooli Spordiklubi meeskonnast. Selle paari esimene kohtumine toimub 1. detsembril Tallinnas ja teine 7. detsembril Kuressaares.

Vaata ajakava ja tulemusi!

Mängitakse kodus-võõrsil süsteemis kuni finaalini. Edasi pääseb kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Karikafinaalid (meestele ja naistele) toimuvad 22. detsembril. 2018. aasta karikafinaalid toimuvad selle meeskonna kodusaalis, kes lõpetas kahest finalistist 2017/2018 hooajal Eesti meistrivõistlused kõrgemal kohal.