Eesti karikavõitjateks kerkisid lätlased ja leedukad, poodiumil neli meie paari

Tartu Jazz Cupi poodium. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rannavolle Grand Prix´sari jätkus Tartus, kus selgitati Jazz Pesulad karikavõitjad. Meeste arvestuses krooniti võitjaks lätlased Martinš Plavinš ja Edgars Tocs ning naistest leedulannad Gerda Grudzinskaite – Rugile Grudzinskaite, vahendab volley.ee.

Plavinš ja Tocs alistasid meeste finaalis 2:0 (21:12, 21:18) Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare, naiste finaalis said noored leedulannad Grudzinskaited meie esiduo Liisa Soometsa – Heleene Hollase üle samuti 2:0 (21:17, 21:19) võidu.

Pronksimatšides saatis edu aga Eesti paare. Naistest teenisid pronksi Renate Pikk ja Juudit Kure-Pohhomov, kes alistasid 2:0 (21:18, 21:17) Vlada Oganauskiene – Lilija Freliku.

Meeste pronksimatšis olid vastamisi eestlased Kaspar Pomerants – Argo Arak ja Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov ning tulemusega 2:1 (21:15, 19:21, 15:8) jäid peale Lõhmus – Korotkov.

Karikafinaali MVP auhinna pälvisid 43-aastane Argo Arak ja 19-aastane Rugile Grudzinskaite.

Nüüd on karikasarjas pidada veel rannavolle Eesti meistrivõistlused, mis toimuvad Paides 15.-16. augustil.