fbpx
Close

Eesti klubide “komistuskivid” oleks eurosarja finaalis äärepealt kokku saanud

Poitiers’ nurgaründaja Menelaos Kokkinakis. | Foto: Saaremaa VK

Tugevuselt kolmandas eurosarjas (CEV Challenge Cup) mängivad tänavu finaalis itaallaste Monza ja venelaste Belgorod.

Monza, kes lülitas põhiturniiri avaringis konkurentsist Pärnu, minetas poolfinaalseeria avamängus koduväljakul Lissaboni Sportingu vastu 2:0 eduseisu ja kaotas 2:3. Võõrsil peetud korduskohtumises ei antud portugallastele aga enam mingit võimalust ning teeniti 3:0 (20, 23, 17) võit. 21-aastane Tšehhi nurgaründaja Donovan Džavoronok tõi võitjatele 17 punkti (+10), kaotajate parim oli Andre Brown 10 punktiga (+9).

Teisena pääses finaali Belgorodi Belogorje, kes oli kahe mängu kokkuvõttes kindlalt üle saarlaste tänavusest komistuskivist Poitiers’st. Olles kodumängu 3:0 võitnud ja kindlustades teises kohtumises 2:0 edu haaramisega edasipääsu, kaotas Venemaa klubi küll kolm järgnevat (kõik kahepunktilise vahega), ent sel enam mingit kaalu polnud. Belgorodi tulemuslikem oli legendaarse Sergei Tetjuhhini 18-aastane poeg Pavel, kes kogus 12 punkti (+6).

Monza ja Poitiers’ vahelisest finaalist jäi kokkuvõttes seega puudu vaid üks võit. Ent oma poolfinaali jõudmisega kinnitasid mõlemad klubid, et Saaremaal ja Pärnul polnud tänavu eurosarjas loosiga tõesti õnne.

Finaali avamäng peetakse 20. märtsil Itaalias, korduskohtumine toimub nädal hiljem Venemaal.

scroll to top