Eesti koondis kaotas EM-il ka Tšehhile 0:3, edasipääsuvõimalused väikesed

Eesti koondise poolehoidjad EM-il. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond kaotas Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril Rotterdamis täna 0:3 (18, 32, 26) Tšehhile. Meie edasipääsulootused on nüüd imeväikesed.

Suurte tõusude ja mõõnudega kulgenud mängus jäi Eestil otsustavate punktide mängimisel puudu nii täpsusest kui ka õnnest. Teises geimis kaitses Eesti kümme geimpalli, kuid kaotas lõpuks ikkagi 32:34, kolmandas anti aga lõpufaasis käest mitmepunktiline edu. Mängu lõpetas Tšehhi liidri Jan Hadrava kaks imetäpset ässpallingut.

Eesti koondise tulemuslikumad olid Robert Täht 17 (+7) ja Kristo Kollo 12 punktiga (+7). Tšehhidele tõi Hadrava 23 (+16) ja Donovan Dzavoronok 15 punkti (+10).

Eesti jätkab D-alagrupis kolme vooru järel võidu ja punktita. Tšehhile olid võit ja punktid esimesed.

Eesti koondis reisib homme Rotterdamist 80 kilomeetri kaugesel asuvasse Amsterdami, kus kohtub teisipäeval Hollandiga ja kolmapäeval Ukrainaga. Selleks, et alagrupist edasi pääseda, peab Eesti võitma mõlemad allesjäänud mängud kindlalt ja lootma, et vastased mängivad meile soodsad tulemused välja.