fbpx
Close

Eesti koondis näitas hooaja esimestes mängudes sügavust

Eesti rahvusmeeskond mängis täna kahe erineva koosseisuga ja võttis kaks kindlat võitu. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24

Eesti rahvusmeeskond alistas täna Tartus peetud hooaja esimestes treeningmängudes 3:0 (15, 16, 16) ja 3:0 (13, 22, 22) Avo Keele juhendatava Läti koondise.

Avamängus, kus mõlemad koondised kasutasid peamiselt oma eeldatavaid põhimehi, tõi Märt Tammearu üleplatsimehena 12 punkti (+9). Võistkondlikult ühtlaselt hästi tegutsenud kodumeeskonnale lisas Timo Tammemaa 8 (+8), Ardo Kreek 7 (+7) ja Karli Allik 6 punkti (+5). Läti tulemuslikumad olid kaks Kristapsit: Platacs kogus14 (+7) ja Šmits 9 punkti (-2). Kui Eesti koondis vahetas poole mängu pealt koosseisu, siis servi vastuvõtul suisa 12 korral eksinud lätlased mängisid lõpuni sama rivistusega.

Teises mängus teenis Eesti samuti 3:0 (13, 22, 22) võidu. Albert Hurt tõi üleplatsimehena 16 punkti (+9), vahetusest sekkunud Valentin Kordas lisas oma mitteametlikus debüütmängus 9 (+7) ja Henri Treial 8 punkti (+4). Lätlaste poolel kogus Janis Medenis 12 punkti (+9).

Kui Eestil on suve esimeses pooles mitmed põhimehed koondisest puudu, siis ka Läti koondisega liituvad alles pärast Kuldliiga turniiri kaks võtmemängijat ehk sidemängija Denis Petrovs ja diagonaalründaja Hermans Egleskalns ning samuti tihti algkoosseisu kuuluv temporündaja Zigurds Adamovics. Just koondise ja võistkonna sügavus oli see, mida mõlemad tänased mängud Eesti kohta näitasid. Juhul, kui mõlemal EM-finaalturniiriks valmistuval meeskonnal on mitmed põhimehed puudu, on tasemevahe Eestit ja Lätit võrreldes tavapärasest veelgi suurem.

Ainus ametlik treeningmäng peetakse Lätiga enne järgmisel nädalal toimuvat Euroopa Kuldliiga turniiri homme kell 17.00. Kohtumisest näeb otseülekannet Postimees.ee’s.

Esimese treeningmängu statistika.
Teise treeningmängu statistika.
scroll to top