fbpx
Close

Eesti koondis võitis 18-aastase debütandi vedamisel suve esimese mängu!

Märt Tammearu tegi eile Eesti A-koondises eduka deübüüdi. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond avas tänavuse suve eile Rakveres 3:0 (24, 15, 17) võiduga Slovakkia üle. Ka lisageimis oli Eesti parem 25:21. Et külalised jõudsid kohtumisele otse reisilt, oli tegu mitteametliku mänguga.

Peatreener Gheorghe Cretu jagas mänguaega pea kõigile meestele. Eesti algkoosseisus jooksid väljakule Hindrek Pulk, Kristo Kollo, Andrus Raadik, Henri Treial, Mart Naaber, Markkus Keel ja libero Silver Maar. Kolmandas geimis tegi Cretu mitmeid vahetusi ja väljakule läksid Robert Viiber, Stefan Kaibald, Rauno Tamme, Mihkel Varblane, Märt Tammearu, Mart Naaber ja libero Silver Maar. Neljandas geimis jooksid moodustasid meie koosseisu Mihkel Varblane, Kevin Saar, Märt Tammearu, Mart Naaber, Robert Viiber, Rauno Tamme ja libero Stefan Kaibald.

Eesti resultatiivseimaks kerkis üllatuslikult 18-aastane Tartu Bigbanki nurgaründaja, eile diagonaalründaja kohal tegutsenud Märt Tammearu 13 punktiga (+8). Tammearu realiseeris 16 tõstest suisa 12 (75%), lisaks lõi ta ühe ässa. Suurepärase mängu tegi ka temporündaja Mart Naaber, kes realiseeris 9 tõstest 8 ja kogus 3 blokipunkti. Kokku seega 12 punkti (+10). Rauno Tamme lisas 10 silma (+6) ja Hindrek Pulk panustas 9 punkti (+6). Eesti vastuvõtt oli 57%, rünnakuid lahendati samuti 57-protsendiliselt, blokis koguti 15 punkti, servil löödi 3 ässa (servivigu tehti 13). Slovakkia edukaim skoorija oli Patrik Lamanec 13 punktiga (+4). Slovakkia vastuvõtt oli 48%, rünnak 46%, blokist saadi 6 punkti ja servil löödi 4 ässa ja tehti 14 viga.

Mitmed põhimängijad (Kert Toobal, Ardo Kreek, Renee Teppan, Oliver Venno, Robert Täht, Rait Rikberg) liituvad koondisega mai lõpus. Puudu on veel ka Timo Tammemaa ja Andri Aganits, kellel lõppes hiljuti Belgias edukas finaalseeria.

Täna ja homme toimuvad Rakveres ametlikud kontrollmängud, mis on otsepildis nähtavad Võrkpall24 portaalis. Tänane mäng algab kell 18.00 ja homne kell 17.00. Otseülekande algab aga mõlemal päeval kümme minutit varem stuudioga.

Piletihinnad: täispilet 5 eurot, sooduspilet 3 eurot (õpilased, üliõpilased, pensionärid). Kuni 12-aastased (k.a) lapsed pääsevad saali tasuta.

Kontrollmängud Slovakkiaga:

16.05 kell 19.00 Eesti – Slovakkia (Rakvere spordihoone)

17.05 kell 18.00 Eesti – Slovakkia (Rakvere spordihoone)

18.05 kell 17.00 Eesti – Slovakkia (Rakvere spordihoone)

Euroopa Kuldliiga algab meeskonna jaoks samuti võõrsilmänguga, kui 25. mail kohututakse Hispaaniaga.

scroll to top