Eesti koondise B-koosseis võitis põnevuslahingus hirmkõva Hollandit!

Eesti rahvusmeeskonna tänane algrivistus: Timo Tammemaa, Kristo Kollo, Hindrek Pulk, Markkus Keel, Henri Treial, Andrus Raadik. | Foto: Gertrud Alatare

Eesti rahvusmeeskond avas täna Euroopa Kuldliigas võiduarve, alistades Tartus kahe tuhande pealtvaataja ees eelmise aasta MM-i kaheksanda meeskonna Hollandi 3:2 (22, 23, -19, -20, 14).

Samal ajal kui Eesti mängis viimase kohtumise oma kuue põhimeheta, oli Holland Tartus sisuliselt oma parimas koosseisus eesotsas Nimir Abdel-Azizi ja Wouter Ter Maatiga. Vaid sidemängija Daan van Haarlem ei kuulu hetkel meeskonna rivistusse.

Eesti alustas mängu hiilgavalt ning võitis kaks esimest geimi hea rünnaku ja kaitse abil 25:22 ja 25:23. Kolmandas väljakuperemeeste hoog rauges ning Holland vähendas 25:19 geimivõiduga vahe minimaalseks. Neljandas geimis andis Eesti käest mitmepunktilise edu ja lasi vastastel 25:20 geimivõiduga mängu viigistada. Viiendas geimis jäi Eesti 4:6 taha ja näis, et mäng on läinud, ent võimas lõpuspurt eesotsas Andrus Raadiku serviseeriaga tõi meile ikkagi ihaldatud võidu. Viimane geim Eestile 16:14.

Eesti koondise rünnakuid vedasid Andrus Raadik ja Hindrek Pulk, silmapaistva mängu tegi ka temporündaja Henri Treial. Statistika.

B-alagruppi juhib kolme vooru järel Hispaania 7 punktiga, Hollandil on 5 ja Horvaatial 4 punkti. Eesti hoiab 2 punktiga neljandat positsiooni, kuid on korraldajana koha finaalturniiril juba taganud.