fbpx
Close

Eesti koondise korvpallurist sai Iisakus juhuse tahtel edukas võrkpalliarendaja

Jaanus Liivak. | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise endine tagamängija Jaanus Liivak (46) edendab täna Ida-Virumaal Iisakus oma pikaaegse meelisala kõrval entusiaslikult ka võrkpalli.

“Nagu elus ikka, sai minust võrkpallitreener juhuse tahtel,” ütleb tartlane. “Tegutsen ju koos Reinar Hallikuga Iisaku korvpalliakadeemias. 2019. aasta jaanuaris tulid Iisaku võrkpallitüdrukud minu juurde, et uurida, kas ma tahaksin ka nende gruppi juhendama hakata. Neil endil oli treener vist ära lõpetanud. Et olen ise noorena võrkpalli mänginud ja oma korvpallikarjääri jooksul võrkpalluritega palju kokku puutunud, võtsin väljakutse vastu ja olen selle üle täna väga õnnelik.”

Nüüd, veidi üle aasta pärast tüdrukute juhendajaks asumist, on Liivakul võrkpallitreeneri kolmanda taseme paberid ja trennis käib pea poolsada last.

“Aastaga on võrkpalli mängivate laste hulk kasvanud Iisakus 25 võrra. Kokku käib trennis nüüd 42 õpilast. See teeb Iisaku elanikkonnast viis protsenti. Pole ju paha number! Nüüd võtan ka väikseid poisse-tüdrukuid juurde, et tuleks noori kogu aeg peale,” ütleb jalgpallur Frank Liivaku isa õhinal.

Loe ka: INTERVJUU | Korvpallurist võrkpallitreener Jaanus Liivak: ma ei hoiaks kunagi oma õpilast kinni, kui teda Audentesesse kutsutaks

Jaanus Liivak võitis hiljuti Iisaku tüdrukutega oma esimese Ida-Virumaa meistritiitli noorteklassis. | Foto: erakogu
scroll to top