fbpx
Close

Eesti koondised maikuus ei kogune, Euroopa liiga päästmiseks näib olevat vaid üks variant

Eesti rahvusnaiskond ja -meeskond ühispildil. | Foto: Karl Rinaldo

Euroopa võrkpalliliit (CEV) tuli täna hommikul välja ametliku teadaandega, kus öeldakse, et kõik nende egiidi all toimuvad võistlused on lükatud koroonaviiruse leviku tõttu teadmata ajaks edasi.

“Leppisime täna seoses CEV-ist tulnud sõnumiga nii Cedric Enardi kui ka Lorenzo Micelliga (Eesti koondiste uued juhendajad – toim.) kokku, et maikuus meie koondised tänavu ei kogune,” sõnas Eesti võrkpalliliidu president Hanno Pevkur Võrkpall24’le. “Uued otsused langetame siis, kui tuleb uus info. See, kas koondised võiksid kokku saada juunis, juulis või jääb suvi sootuks vahele, sõltub maailma olukorrast. Iseenesest ei välistaks ma ka augustis kokku tulemist, aga sel juhul räägiks me järelkasvukoondisest, sest meie tipud oleksid siis ilmselt juba välisklubide juurde läinud.”

Praegu on seega selge, et kevadel Euroopa Kuld- ja Hõbeliigat sarnaselt Rahvuste liigale ei toimu. Kui Rahvuste liiga plaanitakse esialgsetel andmetel viia läbi pärast Tokyo olümpiat, siis Euroopa liigadega seda teha ei saa, sest enamik sarjas kaasa löövaid riike asuvad samal ajal mängima EM-valikturniiri. Üks võimalus olukorra lahendamiseks siiski on, ütleb Pevkur.

“Teoreetiline võimalus oleks mängida Euroopa liiga olümpia ajal. Tõsi, see on pigem keeruline. Täna ei tea me ju sedagi, kas olümpia üldse toimub. Aga muud auku sel suvel Euroopa liigaks enam ei tekiks. Kui üleüldine olukord peaks Euroopas lähikuudel paranema, siis tuleks riikidega arutada, kas olümpia ajal turniiri korraldamine tuleks kõne alla või mitte,” rääkis Pevkur.

Lisaks täiskasvanutele kannatavad praeguses olukorras ka meie noored. Nimelt lükatakse edasi meie U20 poiste ning U19 ja U17 tüdrukute EM-valikmängud, mis olid planeeritud kevadeks.

“Praeguse seisuga on ka need mängud, jah, lükatud edasi,” kinnitas Pevkur. “Raske öelda, kas ja kuidas suvisele EM-finaalturniirile pääsejad noortel välja selgitatakse.”

scroll to top