fbpx
Close

Eesti koondisele tuleb vahetult enne EM-i külla 11-kordne tiitlivõistluste medalist!

Bulgaaria rahvusmeeskond (rohelises) on võitnud tiitlivõistlustelt 3 hõbedat ja 8 pronksi, kuid mitte ainsatki kulda. | Foto: AFP/Scanpix

Eesti rahvusmeeskond jätkab ettevalmistust septembris algavaks Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks. 4.-6. septembrini toimub Tallinnas Saku suurhallis kontrollturniir, kus täna saabunud uudise kohaselt osaleb lisaks Eestile ja Valgevenele ka Bulgaaria rahvuskoondis.

Bulgaaria on maailmatasemel meeskond. Sel suvel saadi Rahvuste liigas 12. koht, viimasel EM-il 2017. aastal oldi kuuendad. Varasemast on neil ette näidata suisa 11 tiitlivõistluste medalit, nende hulgas Moskva olümpiahõbe. Viimane medal teeniti 2009. aasta EM-ilt, kus võideti pronks. Eesti mängis Bulgaariaga (tõsi, tegu oli nende B-koondisega) viimati 2016. aasta Euroopa liiga poolfinaalis, kus meie mehed võtsid raske 3:2 võidu.

4. septembril kohtub Eesti Valgevenega, 5. septembril mängivad Valgevene ja Bulgaaria omavahel ning 6. septembril on Eesti vastaseks Bulgaaria. Mängude kellaajad selguvad jooksvalt.

Augusti keskel pidas Eesti kolm kontrollmängu Türgis, enne kodust turniiri testitakse augustis vormi veel ka võõrsil Soome koondise vastu.

EM toimub 13.-29. septembril Belgias, Prantsusmaal, Hollandis ja Sloveenias. Eesti peab alagrupikohtumised Hollandis kahes erinevas linnas, meie vastasteks on Holland, Poola, Tšehhi, Ukraina ja Montenegro. Avakohtumises on 13. septembril vastaseks Poola (Rotterdamis). Seejärel minnakse 14. septembril vastamisi Montenegroga (Rotterdamis), 15. septembril on vastaseks Tšehhi (Rotterdamis), 17. septembril mängitakse Hollandiga (Amsterdamis) ning 18. septembril Ukrainaga (Amsterdamis).

Eelseisvad kontrollmängud:

28. august Soome – Eesti (Seinäjoki)

29. august Soome – Eesti (mitteametlik mäng, Vantaa)

30. august Soome – Eesti (Vantaa)

4. september Eesti – Valgevene (Saku Suurhall)

6. september Eesti – Bulgaaria (Saku Suurhall)

Eesti alagrupimängude ajad EMil (kohalik kellaaeg):

13.09 kell 17.00 Eesti – Poola (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

14.09 kell 19.00 Eesti – Montenegro (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

15.09 kell 19.00 Tšehhi – Eesti (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

17.09 kell 20.00 Eesti – Holland (Amsterdam, Sporthallen Zuid hall)

18.09 kell 17.00 Ukraina – Eesti (Amsterdam, Sporthallen Zuid hall)

Info fännidele, kes soovivad meeskonda EMile toetama sõita leiab SIIT.

scroll to top