fbpx
Close

Eesti koondislase õõvastav vigastus jätab tartlannad pikemaks ajaks rünnakuliidrita

Ingrid Kiiski näol on tegu Tartu naiskonna ühe võtmemängijaga. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskonna tänavustest mängijatest ainsana augustis Eesti koondisega EM-finaalturniiril käinud Ingrid Kiisk sai eelmisel nädalal tõsiselt vigastada ja jääb mõneks ajaks palliväljakult eemale.

21-aastane Kiisk sai neljapäevasel pallitreeningul nii õnnetult blokis palliga väikese sõrme pihta, et luu tuli liigesest ja ka nahast välja. Olgugi et vaatepilt oli õõvastav, selgus hiljem haiglas, et luu katki pole ja juba kolme nädala pärast saab nurgaründaja lahasest lahti.

“Pärast kolme nädalat saab Ingrid hakata taastumisharjutusi tegema, aga tagant ma teda ei kiirusta,” ütles naiskonna peatreener Kristjan Kais. “Seal on kindlasti ka psühholoogiline pool – millal ta julgeb taas lööma hakata. Tal pole palju vigastusi olnud ja ma ei tea, kui suur ta valulävi on, aga kui me peaksime detsembri lõpus toimuvasse karikafinaali pääsema, siis äkki selleks ajaks on ta juba mõned trennid meiega teinud. Aga mingit survet ma talle peale ei pane.”

Kiiski puudumisel on Kadi Kalmi kõrval nurgaründaja positsioonil algrivistuses koha sisse võtnud Renate Pikk, kes eelnevatel hooaegadel oli naiskonna põhitegija keskblokeerijana, kuid treenib õnneliku juhusena sellest sügisest just nurgaründaja kohal.

scroll to top