fbpx
Close

Eesti koondislaste hea sõber tüüris Zaksa kindlalt Poola meistriks

Kedzierzyn-Kozle Zaksa – Poola meister. | Foto: PlusLiga

Poola meistriks krooniti möödunud nädalavahetusel Kedzierzyn-Kozle Zaksa, kes alistas finaalseerias mängudega 3:0 Varssavi Onico.

Kedzierzyni rünnakuid juhtis finaalseerias 24-aastane poolakas Lukasz Kaczmarek, kes sai tuule tiibadesse Lubini Cuprumis Gheorghe Cretu ja Alar Rikbergi käe all treenides ning Keith Puparti ja Robert Tähega koos harjutades. Poola liiga tagumisse poolde kuuluvast Lubinist siirdus 204-sentimeetrine diagonaalründaja Zaksasse eelmisel suvel. Viimaseks jäänud finaalmängus, mis võideti 3:0, kogus Kaczmarek 19 punkti (+13). Varssavi tulemuslikem oli Maciej Muzaj 24 punktiga (+9).

Finaalseeriast jäi vigastuse tõttu eemale Onico põhimees, viimase MM-i parim mängija Bartosz Kurek.

Zaksa valitses Poola liigat tänavu kindlalt. Põhiturniiril püsiti pikka aega kaotuseta ning kogu hooaja peale jäädi vastastele alla vaid neljas mängus. Ainus ohtlik hetk elati üle poolfinaalis, kus Zawierce vastu kaotati avamäng kodus 0:3 ning jäädi teises kohtumises võõrsil 0:2 kaotusseisu. Raskest seisust õnnestus aga edukalt välja tulla ning poolfinaalseeria mängudega 2:1 võita. Finaalis võideti Varssavit 3:2, 3:0 ja 3:0.

Zaksat juhendas teist aastat itaallane Andrea Gardini, kes on Poolas töötanud tänaseks kokku juba kaheksa aastat. Enne Zaksa tüüri juurde tulemist oli ta Poola koondise abitreener (2011-13) ja Olsztyni peatreener (2014-17). Teise kohaga leppima pidanud Varssavi peatreener oli tänavu Prantsusmaa võrkpallilegend Stephane Antiga.

Poola meistrivõistluste pronksi võitis Jastrzebski Wegiel, kes alistas pronksiseerias Zawiercie Aluron Virtu Warta. Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skra lõpetas hooaja kuuendana, Gheorghe Cretu ja Alar Rikbergi juhendatav Rzeszowi Asseco Resovia seitsmendana ja Kert Toobali leivaisa Lubini Cuprum üheteistkümnendana.

Zaksa krooniti Poola meistriks kaheksandat korda. Võidukad oldi muuhulgas ka 2016. ja 2017. aastal, mullu kaotati finaalis Belchatowile.

scroll to top