fbpx
Close

Eesti koondislaste keskel tippu kerkinud mees säras Poola hiidude duellis

Lukasz Kaczmarek embamas meeskonna liberot Pawel Zatorskit. | Foto: PlusLiga

Poola kõrgliigas jätkab 13 vooru järel kaotuseta Kedzierzyn-Kozle Zaksa, kes alistas võõrsil täismaja ehk 2500 pealtvaataja ees tiitlikaitsja Belchatowi Skra 3:1 (25, -23, 20, 20, 22).

Võitjate parim oli 20 punktiga (+14) Lukasz Kaczmarek, kelle karjäär sai tuule tiibadesse eelneval kolmel hooajal “Eesti klubis” Lubini Cuprum. 24-aastane Poola diagonaalründaja mängis kaevanduslinnas mitu aastat Gheorghe Cretu ja Alar Rikbergi käe all, tema meeskonnakaaslased olid nii Robert Täht kui Keith Pupart.

Belchatowi resultatiivseimaks kerkis Artur Szalpuk, kes kogus 20 punkti (+10), meeskonna kapten Mariusz Wlazly lisas 19 silma (+7). Wlazly asendaja Renee Teppan oli endale omases hetkelise vahetusmehe rollis ja ühtegi statistilist märget protokolli ei saanud.

Rainer Vassiljevi, Mirko Fasini ja Kert Toobali koduklubi Lubini Cuprum kaotas reedel 1:3 (22, 20, -15, 23) Zawierciele. Eesti koondise sidemängija Toobal sai kirja täismängu ja kogus oma põhitöö kõrvalt 3 punkti (rünnakud 3-st 2, lisaks 1 serviäss). Lubinit ei päästnud kaotusest isegi Jaapani koondislase Masahiro Yanagida hooaja silmapaistvaim mäng (24 punkti, +18).

Kedzierzyn-Kozle läheb jõuludele vastu kaotuseta ning liigub kindlalt põhiturniiri võidu suunas. Vahe teisel kohal paikneva Varssaviga on juba üheksa punkti. Belchatow (18 p ja 7.) peab tasavägist lahingut koha eest esikuuikus, mis tagaks kevadeks koha n-ö medalimängudele. Sarnase eesmärgi nimel näeb vaeva ka Gheorghe Cretu ja Alar Rikbergi juhendatav Rzeszowi Asseco Resovia (14 p ja 10.), kes röövis neljapäeval kolm punkti otseselt konkurendilt  Radomilt. Lubin on 9 punktiga 12. kohal.

PlusLiga tabeliseis.

 

scroll to top