Eesti lõpetas EM-i kindla kaotusega, Rikbergile jäi mäng koondises ilmselt viimaseks

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond lõpetas EM-finaalturniiri Hollandis viie kaotusega, jäädes viimases voorus 0:3 (17, 15, 14) alla Ukrainale.

Eesti koondise algkoosseis: Markkus Keel, Andrus Raadik, Martti Juhkami, Andri Aganits, Timo Tammemaa, Hindrek Pulk, Rait Rikberg ja Silver Maar. Vahetusest sekkusid periooditi Kert Toobal, Renee Teppan ja Rauno Tamme.

Mänguks täna paraku ei läinudki, sest Ukraina, kes vajas edasipääsu kindlustamiseks võitu, kasutas põhimehi ja oli enamjaolt varumeestega väljakule läinud Eestist selgelt parem. Ukraina koondise resultatiivsemad olid Oleg Plotnitski 15 (+12) ja Dmitri Vietski 14 punktiga (+10). Eestile tõid Hindrek Pulk ja Martti Juhkami 8 punkti (+4 ja +3). Statistika.

Oma 174. ja viimase kohtumise koondise särgis tegi 37-aastane Rait Rikberg, kes mängis täna vaid esimese geimi.

Edasipääsuvõimaluste kadumisest hoolimata oli Eestit Amsterdamis taas toetamas enam kui tuhandepealine toetajaskond. Ukrainale oli saalis kaasa elamas maksimaalselt paar poolehoidjat ja mitte ühtegi ajakirjanikku.

Eesti võitis tänavusel EM-il geimi nii Poola kui ka Hollandi vastu, ent jäi oma põhikonkurentide ehk Montenegro, Tšehhi ja Ukraina vastu nullile. Meie alagrupist on nüüdseks edasipääsu kaheksandikfinaali taganud Poola, Holland ja Ukraina. Viimase 16 hulka edeneja selgitavad homme Tšehhi ja Montenegro.

Tabeliseis: 1. Poola 4-0 (12 p), 2. Holland 3-1 (9 p), 3. Ukraina 3-1 (9 p), 4. Tšehhi 1-2 (3 p), 5. Montenegro 1-3 (3 p), 6. Eesti 0-5 (0 p).