Eesti lõpetas suurturniiri viiegeimilise lahinguga eelmise EM-i neljanda naiskonna vastu

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: CEV

Eesti rahvusnaiskond tegi EM-finaalturniiril viimases voorus oma parima mängu ja andis eelmise EM-i neljandale naiskonnale Aserbaidžaanile kõva lahingu, ent kaotas lõpuks 2:3 (-20, 18, -22, 22, -11). Mäng kestis 2 tundi ja 20 minutit.

Eesti naiskonna algkoosseis: Julija Mõnnakmäe, Nette Peit, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Kertu Laak ja Kristi Nõlvak. Peidi asemel tuli juba avageimi teises pooles mängu Anu Ennok, kes püsis väljakul lõpuni. Sidemängijana käis Mõnnakmäe asemel episoodiliselt väljakul Kaisa Bahmatšev, ülejäänud mängijad sekkusid üksikutel hetkedel vaid servima.

Eestlannad mängisid kogu kohtumise südikalt ja püsisid eelmisel EM-il neljanda koha saanud Aserbaidžaaniga kogu kohtumise võrdses taktis. Tänu heale servi vastuvõtule ja varasemast turniirist paremale rünnakule tuli Eesti nii 0:1 kui 1:2 kaotusseisust välja ja viis kohtumise viiendasse geimi.

Viienda geimi alguses tegi Eesti servi vastuvõtul mitu viga järjest ja jäi 1:4 taha. Kaotusseisust õnnestus aga Liis Kullerkannu servide ja naiskonna hea kaitse toel kiiresti välja tulla ning 6:6 viigistada. Anu Ennoki rünnak viis Eesti mõni hetk hiljem juba ka juhtima 8:7, kuid sellele järgnes Aserbaidžaani liidri Polina Rahimova soolo. 198-sentimeetrine diagonaalründaja tõi punkte nii rünnaku, bloki kui serviga ja tüüris favoriidid 15:11 geimivõiduni.

Eesti naiskonna eest täna oma turniiri parima mängu Kertu Laak ja Liis Kullerkann, kes kogusid vastavalt 24 ja 18 punkti (mõlemal +16). Vahetusest sekkunud Ennok lisas 14 punkti (+8). Rahimova tõi võitjatele 27 punkti (+22). Statistika.

Eesti, kelle saldoks jäi debüüdil 1 punkt ja 4 geimivõitu, lõpetab C-alagrupi viimasel ehk kuuendal kohal. Aserbaidžaan pääseb 16 parema sekka, ent seda, et kohtumine neile tähtis poleks olnud, ei saa öelda, sest nende play-off’i asetus ja kaheksandikfinaali vastane pole veel selged.