Eesti luhtas Micelli debüütmängus Soome vastu matšpalli ja kaotas põnevusetenduse

Eesti rahvusnaiskond tänase mängu eel. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24.ee

Eesti rahvusnaiskond pidas täna suve esimese kontrollmängu, kaotades Lorenzo Micelli peatreeneri-debüüdil Paides paarisaja pealtvaataja ees Soomele 2:3 (-24, 16, 24, -11, -14).

Suurte tõusude ja mõõnadega kulgenud kohtumises tuli Eesti viiendas geimis Kertu Laagi heade servide toel välja 10:13 kaotusseisust ja omas 14:13 seisul matšpalli, kui Laagi palling läks napilt auti. Soomlased jõudsid viigini ning võitsid hea kaitse toel nii kaks järgmist punkti kui ka kogu geimi ja matši.

Servi vastuvõtuga hädas olnud Eesti koondise tulemuslikemaks kerkis oodatult just Laak, kes kogus 18 punkti (+9). Kristiine Miilen lisas 12 (0) ning hea mängud teinud temporündajad Liis Kullerkann ja Eliise Hollas vastavalt 11 (+6) ja 9 (+8) punkti. Neli ässa löönud kapten Julija Mõnnakmäe kogus 7 (+6) ja Nette Peit 5 punkti (-1). Soomlastele, kes kasutasid sarnaselt meile täna oma paremaid mängijaid, tõi Piia Korhonen 23 (+18) ja Suvi Kokkonen 22 punkti (+9).

Meie servi vastuvõtt oli 30 ja Soomel 33 protsenti, rünnak meil 29 ja Soomel 41 protsenti. Blokiga kogus Eesti 11 ja Soome 9 punkti, samas kahes viimases geimis meie enam sulustamisega punkte ei noppinud. Servil lõi Eesti 12 ässa ja eksis 8 korral, Soome vastavad numbrid olid 8 ja 17.

Eesti ja Soome kohtuvad Paides uuesti homme kell 18 ja ülehomme kell 12. Otseülekannet näeb homme taas Postimehe vahendusel.