Eesti naiskond lõpetas Hõbeliiga hooaja närvesööva võiduga Portugali üle

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskond lõpetas Euroopa Hõbeliiga hooaja magusa 3:2 (15, 11, -22, -16, 13) võiduga Portugali üle. Mängu oli Tartus jälgimas umbes 500-pealine publik.

Eesti algkoosseis: Kristiine Miilen, Anu Ennok, Eliise Hollas, Liis Kullerkann, Kristel Moor, Julija Mõnnakmäe, Kristi Nõlvak. Koduvõistkond võitis kaks esimest geimi kindlalt ja oli ka kolmandas otsustavatel hetkedel punktiga peal, ent lagunes geimi lõpus ja lasi vastased mängu tagasi. Neljanda geimi kaotas Eesti juba 16:25 ning ees ootas seega viies geim.

Viiendas geimis jäi Eesti kiirelt 0:3 kaotusseisu, kuid temporündaja Eliise Hollase serviseeria ning kogu naiskonna imelise kaitsetöö toel võideti kaheksa punkti järejst ja siirduti juhtima 8:3. Närvilistest lõpuhetkedest hoolimata – Eesti jättis kasutamata kuus matšpalli – teeniti lõpuks geimi- ja mänguvõit.

Eesti naiskonna resultatiivsemad olid taas diagonaalründaja Kristel Moor ja nurgaründaja Kristiine Miilen. Koondise peatreener Andrei Ojamets tegi täna tavapärasest rohkem vahetusi, andes märkimisväärselt mänguaega muuhulgas nii sidemängijale Kaisa Bahmatsevile kui temporündajale Eliisa Peitile. Kogu mängu statistika leiab siit.

Eesti lõpetas tänavuse Hõbeliiga B-alagrupi 2 võidu ja 4 punktiga, mis andis kolmanda koha. Alagrupi võidu ja finaalipääsu eest asuvad täna õhtul võitlema Sloveenia ja Kreeka. A-alagrupis heitlevad edasipääsu nimel Iisrael ja Rumeenia.

Eesti koondis koguneb uuesti juulis, kui alustab ettevalmistust augusti teises pooles toimuvaks Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks.