fbpx
Close

Eesti naiskond sattus ajaloolises EM-finaalturniiri loosis huvitavasse alagruppi

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: CEV

Täna pärastlõunal toimus Istanbulis naiste EM-finaalturniiri loos. Eesti koondis sattus C-alagruppi koos Ungari, Hollandi, Horvaatia, Aserbaidžaani ja Rumeeniaga. Meie alagrupimängud peetakse Budapestis.

Eestil õnnestus vältida loosis kaht tugevamat korraldajamaad ehk Türgit ja Poolat. Ka üleüldiselt võib pidada just meie C-alagruppi teistest veidi nõrgemaks. A- ja B-grupp on selgelt kõige tugevamad ning D-grupp meie omaga umbes võrreldav.

C-alagrupi favoriidid on Holland ja Aserbaidžaan, kes kuuluvad medalipretendentide hulka. Ülejäänud naiskondadele võiks Eesti heal päeval olla võimeline vastu saama.

Holland lõpetas eelmise EM-i teisena ja Aserbaidžaan neljandana. Horvaatia oli üheteistkümnes ja Ungari viieteistkümnes. Rumeenia jäi toona esimesena finaalturniirilt ehk 16 parema seast välja.

Lisaks neljale korraldajamaale – Türgi, Poola, Ungari ja Slovakkia – pääsesid tänavusele finaalturniirile eelmise EM-i kaheksa paremat naiskonda ning valikturniiride 12 edukamat koondist. Eesti võitis mäletatavasti E-alagrupi Soome ees ning tagas koha suurturniirile esmakordselt.

Neli korraldajamaad olid paigutatud juba enne loosi algust alagruppidesse. Türgi võõrustab A, Poola B, Ungari C ja Slovakkia D-grupi mänge.

Ülejäänud 20 riiki asetati 2017. aasta Euroopa edetabeli põhjal tugevusgruppidesse. Et Eesti naiskond oli tol hetkel finaalturniiril osalevatest naiskondadest madalaimal kohal, paigutati meid oodatult viimasesse tugevusgruppi. Lisaks Eestile leidis samast tugevusgrupist Šveitsi, Sloveenia ja Kreeka.

EM-finaalturniiril osaleb esmakordselt 24 naiskonda. Turniir toimub 23. augustist kuni 8. septembrini. Igast alagrupist pääsevad edasi kaheksandikfinaali neli paremat koondist.

EM-i alagrupid:

A-alagrupp (Ankara): 
Türgi (korraldaja)
Serbia
Bulgaaria
Prantsusmaa
Soome
Kreeka

B-alagrupp (Lodz): 
Poola (korraldaja)
Itaalia
Belgia
Ukraina
Portugal
Sloveenia

C-alagrupp (Budapest):
Ungari (korraldaja)
Holland
Horvaatia
Aserbaidžaan
Rumeenia
Eesti

D-alagrupp (Bratislava):
Slovakkia (korraldaja)
Venemaa
Saksamaa
Valgevene
Hispaania
Šveits

scroll to top