Eesti naiskonna EM-debüüt kujunes valusaks õppetunniks

Diagonaalründajate duellis oli täna selgelt parem Ungari koondise liider Anett Nemeth. | Foto: CEV

Eesti rahvusnaiskonna debüüt Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril lõppes 0:3 (15, 17, 15) kaotusega Ungarile. Mäng kestis Budapestis tund ja 15 minutit.

Eesti koondise läbi aegade esimene algkoosseis EM-finaalturniiril nägi välja ootuspärane: Julija Mõnnakmäe, Nette Peit, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Kertu Laak ja Kristi Nõlvak.

Kehv servi vastuvõtt ja sellest tulenev kesine rünnak ei lubanud Eestil turniiri korraldajatega mängu võidu eest heidelda. Peatreener Andrei Ojamets püüdis küll juba avageimis vahetustega mängu muutust tuua, ent kasutult. Ungari oli täna kõigis geimides selgelt parem.

Eesti naiskonna resultatiivseim oli Liis Kullerkann 5 punktiga (+4), Eliise Hollas ja Kristiine Miilen lisasid 4 punkti (vastavalt 0 ja -3). Statistika.

Eesti jätkab turniiri homme kell 19.00 Horvaatia vastu. Horvaadid olid täna Aserbaidžaani vastu lähedal üllatustulemusele, ent kaotasid lõpuks napilt 2:3. Holland teenis avavoorus aga oodatult 3:0 võidu Rumeenia üle.