fbpx
Close

Eesti naiste esipaar rabeles välja 0:7 kaotusseisust ja võitis uue vollesarja avaetapi

Teras Cupi avaetapi osalejad. Heleene Hollas ja Liisa Soomets asuvad ülemises reas keskel. | Foto: pressiteade

Pühapäeval, 20. oktoobril sai Tallinnas Haaberstis Teras Beachil alguse uus rannavolle karikasari Teras Cup, mis on mõeldud nii naistele kui ka meestele ja kus iga kuu toimub üks etapp mõlemale soole. Igal etapil saab koguda punkte, mille alusel selgub aprillis toimuval viimasel võistlusel Teras Cupi üldvõitja.

Esimene etapp oli mõeldud naistele, osales 6 paari. Nende seas ka valitsevad Eesti meistrid Liisa Soomets ja Heleene Hollas. Paarid jaotati loosi alusel kahte alagruppi. Alagruppidest pääsesid otse poolfinaali Hollas/Soomets ja Annaliisa Mals/Maria Säästla. Hollase ja Soometsa vastu suutsid koha poolfinaalis välja võidelda Kadi Kullerkann ja Jaanika Veldre ning Malsi ja Säästla vastu pääsesid mängima Karen Oja ja Monika Sild.

Esimeses poolfinaalis näitasid Hollas ja Soomets veidi ebakindlust, kuid suutsid Kullerkannu ja Veldre vastu ikkagi finaalikoha kindlustada seisuga 2:0 (15:4, 16:14). Teises poolfinaalis alistasid Oja ja SIld 2:0 (15:10, 15:12) Malsi ja Säästla.

Pronksimängus said Mals ja Säästla seisuga 2:1 (15:9, 9:15, 11:4) jagu Kullerkannust ja Veldrest. Finaalis mängisid visalt Oja ja Sild, kuid pidid siiski tunnistama Hollase ja Soometsa paremust seisuga 2:0 (15:12 ja 15:13). Teises geimis tuli meie esipaar välja seejuures 0:7 (!) kaotusseisust.

Meespaaride esimene etapp toimub sel pühapäeval algusega kell 10.30. Ürituse kohta leiab rohkem infot siit.

Turniiri paremusjärjestus: 1. Heleene Hollas/Liisa Soomets 2. Monika Sild/Karen Oja 3. Annaliisa Mals/Maria Säästla 4. Kadi Kullerkann/Jaanika Veldre 5. Gertrud Alatare/Karin Lassi 6. Elina-Liis Rais/Diana Hudneva.

scroll to top