fbpx
Close

Eesti naiste koondise kirev suvi: nelja linna “suvetuur”, noorte kaasamine ja koostöö rahvusmeeskonnaga

Eesti võrkpallinaiskond. | Foto: CEV

Esmakordselt EM-finaalturniirile pääsenud Eesti rahvusnaiskond koguneb kuuendal mail Tallinnas Audentese spordihoones. Kokkuvõttes laagerdavad meie õrnema soo esindajad eeoleval kevadsuvel aga suisa neljas Eesti linnas.

“Põhjus, miks maikuuks Audentes sai valitud, on väga lihtne. See pole kõige odavam, vaid mugavam variant. Tallinnas treenides saame koondise juurde kõik mängijad, keda kevadel naiskonnas treenimas soovime näha,” selgitas koondise mänedžer Mihkel Sagar valikut Võrkpall24.ee’le.

Koondise treenerid avaldasid alaliidule soovi suurendada koondislaste nimekirja, et kaasata sarnaselt meie rahvusmeeskonnale suveks naiskonna tegemiste juurde andekaid noormängijaid.

“Ka see on üks põhjus, miks treenime maikuus Audenteses. Soovime koondise juurde tuua neli-viis noort, kes on tänavu koduses meistriliigas pead kergitanud. Mitmed neist õpivad ja treenivad just Audenteses,” ütles Sagar. Esimesse laagrisse kutsutakse kokku umbes 16-18 naist.

Tänaseks on selgeks saanud ka see, kellega Eesti enne mai lõpus algavat Euroopa Hõbeliigat sõpruskohtumised peab.

“Soovisime küll korraldada nelja koondise osalusel kontrollturniiri, aga see ei õnnestunud. Mängime seetõttu 17. kuni 19. maini Audenteses kolmel korral Soomega.”

Juunis, mil peetakse Euroopa liiga kodumänge, on Eesti nais- ja meeskonna päralt Tartu Ülikooli spordihoone uus pallimängusaal.

“Saime kõik treeningud kenasti sedasi sätitud, et nii meeskond kui naiskond on rahul,” kinnitas Sagar. “See on ka alaliidule hea lahendus, et koondised treenivad samas kohas.”

Suve keskel, pärast Hõbeliiga lõppu, saab naiskond puhata. EM-finaalturniiriks asutakse valmistuma 22. juulil Võrus. Augusti saabudes kolitakse edasi Rakverre, kus antakse suurturniiri eel vormile viimane lihv. Augusti esimeseks pooleks on lepitud kokku ka Rakveres toimuvad sõpruskohtumised Šveitsiga. Vahetult enne finaalturniiri algust soovitakse pidada veel paar sõpruskohtumist, ent kuigi lihtne selleks ajaks häid vastaseid leida enam pole. EM-finaalturniir algab Budapestis Eesti naiskonna jaoks 23. augustil mänguga võõrustaja Ungari vastu.

Eesti naiste koondise mängude ajakava Euroopa Hõbeliigas:

25.05 Sloveenia – Eesti
29.05 Portugal – Eesti
02.06 Eesti – Sloveenia
08.06 Eesti – Kreeka
12.06 Kreeka – Eesti
15.06 Eesti – Portugal

Pileteid saab soetada siit.

scroll to top