fbpx
Close

Eesti näitas Hispaania vastu ilusat mängu, kuid Tähe osalemine EM-il sattus küsimärgi alla

Robert Viiber ja Oliver Venno tegid täna Eesti ridades hea esituse. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Koduseks EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti rahvusmeeskond pidas neljapäeval esimese kontrollkohtumise samuti EM-iks valmistuva Hispaania vastu. Saku suurhallis peetud mäng lõppes Eesti 3:0 (25:20, 25:19, 25:18) võiduga. Peeti ka lisageim, kus oli 27:25 samuti parem Eesti meeskond, vahendab võrkpalliliit.

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Oliver Venno, Albert Hurt, Märt Tammearu, Ardo Kreek, Andri Aganits, libero Silver Maar. Eesti meeskonda ei saanud täna aidata nurgaründaja Robert Täht, kellel tekkis kolmapäevasel jõusaali-treeningul kubemelihase vigastus ja kes seetõttu Hispaania vastu ka ülejäänud kohtumistes ei mängi. See, kas Eesti koondise üks liidritest saab EM-il mängida, peaks selguma esmaspäeval, kui arstid saavad nurgaründaja olukorrast täpse pildi ette.

Robert Täht (esiplaanil). | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Ardo Kreek ja Albert Hurt tõid Eestile kumbki 16 punkti (efektiivsusnäitaja +12 ja +9), Oliver Venno panustas 15 punkti (+10) ning 5 blokiga säranud Andri Aganits 11 punkti (+9). Eesti vastuvõtt oli 48%, rünnakuid lahendati 54-protsendiliselt, blokiga teeniti 13 punkti ning servil löödi 4 ässa ja eksiti 11 pallingul. Hispaania meeskonna edukaim oli rünnakul 12 punktiga (+4) Andres Villena. Hispaanlaste vastuvõtt oli 38%, rünnak 43%, blokist saadi 8 ja servilt 5 punkti (eksiti 15 servil). Eesti koondise ülekaal oli kolmes esimeses geimis meeldivalt kindel, hästi tegutsesid lisaks punktitoojatele ka sidemängija Robert Viiber ja libero Silver Maar.

Peatreener Cédric Énard´il pärast esimest kontrollmängu Hispaaniaga nurisemiseks põhjust polnud. “Poisid olid tublid. Ainult vastuvõtuga polnud ma kohati rahul. Aga leidsime meeskonnana lahendusi, Märti (Tammearu) aidati, sest tema oli täna vastuvõtul sihtmärk. Silver hoidis samuti asjad kontrolli all. Rünnakuga saan samuti rahule jääda, tempoosakond ja Olku (Oliver Venno), Albert ja Märt olid kõik head. Ka serviga jään rahule ja meie blokk oli ka täna hea,” sõnas juhendaja.

“Robert käis arsti juures ja talle tehti reie lähendajalihase MRT-uuring. Arst ütles, et peame esmaspäevani ootama, enne kui ta saab uuesti tugevamaid trenne teha ja võrkpalli mängida. Siis saame ka edasised otsused teha ja saan aimu, kuidas teda kasutada saan. Muidugi on see keeruline olukord, aga püüame optimistlikud olla ja ootame esmaspäeva ära,” lisas ta Tähe hetkeolukorra kohta.

Uuesti kohtutakse sama vastasega homme ja ülehomme. Et pidurdada koroonaviiruse levikut ja tagada koondise maksimaalne kaitstus enne kodust EM-i, on mängud publikule suletud. Võrkpall24 otsib hetkel rahalisi vahendeid, et lisaks laupäevasele mängule, mille otsepilti näeb Postimehest, tuua võrkpallisõpradeni ka reedel kell 17.00 algav kohtumine.

scroll to top