fbpx
Close

Noorim välismaal mängiv Eesti võrkpallur: ma pole pikki plaane teinud, ka Belgia-variant tuli ootamatult

Noorim välismaal mängiv Eesti meesvõrkpallur Dimitri Korotkov (20) teenis nädalavahetusel Belgia kõrgliigas elu esimese võidu, kui Mont-Saint-Guibert alistas koduväljakul 3:2 (-21, 19, 21, -23, 9) Haasrode Leuveni.

Eelmisel hooajal TTÜ-s ja Eesti B-koondises heade esitustega belglastele silma jäänud Korotkov oli nimetatud mängu üks resultatiivsemaid 19 punktiga (+8). Mont-Saint-Guibert paikneb liigatabelis siiski jätkuvalt viimasel ehk kümnendal kohal, olles kogunud 3 punkti. Haasrode asub 7 punktiga seitsmendal positsioonil.

“Olen väga rahul oma esimese välishooajaga,” kinnitab Korotkov. “Belgias on tulnud õppida päris palju uut, näiteks inglise keelt ei osanud ma enne eriti. Nii linn kui riik on ilus, avastamist jagub.”

Narvast pärit võrkpallur tõdeb, et uue eluga aitas välismaal kohaneda tüdruksõber Hanna Pajula (20), kes leidis omale koduklubi Mont-Saint-Guibert’ist vaid 30 kilomeetri kauguselt Sedisolist. Muide, Pajula on sarnaselt elukaaslasele nurgaründaja ja noorim välismaal mängiv oma soo esindaja.

“Kui belglased tegid pakkumise, ütlesin, et Hannata ma minna ei tahaks. Üksi oleks esimeses välisklubis võib-olla natuke hirmus. Klubi uuris olukorda ja lõpuks jõudsid nii Pajula kui ka Eesti koondise sidemängija Kaisa Bahmatsev Sedisoliga lepinguni. Ka nemad on siiani olnud põhikoosseisus. Elame Hannaga siin koos, ta peab lihtsalt iga päev trenni 40 minutit sõitma.”

Korotkovi sõnul pole tema koduklubi sugugi nii kehv kui tulemused näitavad.

“Esimesed neli klubi on teistest veidi paremad, aga ülejäänud kuus võistkonda võivad üksteist võita. Oleme suutnud endast tugevamate vastu mängida väga ilusti, kuid just omasuguste või endast nõrgemate vastu laguneme täielikult. Sellistes mängudes tekib kaos ja nõrgem meeskond hakkab mängu domineerima. Kuue parema hulka pääsemine võiks olla meie jaoks veel realistlik eesmärk,” usub Korotkov.

Korotkovi sõnul erinevad Belgia klubid Eesti omadest kõige selgemalt komplekteerimise ülesehituse osas. Kui meil on igas võistkonnas reeglina ühe kuuiku jagu tasemel mängijaid, siis belglastel kümme.

“Ma arvan, et Belgia liiga tase on ikkagi natuke tugevam kui Eestis. Näiteks meil on võistkonnas viis välismaalast ja kellegi koht algkoosseisus pole kivisse raiutud. Õnneks olen seni saanud palju mänguaega, seega on treenerid ilmselt üldjoontes rahul. Trennides pannakse meil rõhku omavigade arvu vähendamisele. Kui trennis näiteks servil eksid, pannakse kogu meeskond jooksma. Tänu sellele olen hakanud ka oma mängu rohkem kontrollima.”

Ent milliste liigade suunas Korotkov tulevikku silmas pidades vaatab?

“Ausalt öeldes on ainus liiga, mida ma tõsisemalt jälgin, Eesti-Läti ühisliiga,” muigab nurgaründaja. “Ma pole pikki plaane teinud. Ka sel hooajal tuli belglaste pakkumine ootamatult. See oli ainus klubi, kes üldse välismaalt huvi tundis.”

Juba sel neljapäeval läheb Mont-Saint-Guibert esmakordselt vastamisi Belgia esiklubi Maaseiki Greenyardiga, kus mängivad eestlastest nii Keith Pupart kui Timo Tammemaa. “Meie jaoks tuleb kindlasti raske mäng,” ütleb Korotkov ausalt.

scroll to top