fbpx
Close

Eesti paarid alustavad Austrias U18 EM-i, treenerid suuri ootusi peale ei pane

Rasmus Meius. | Foto: fotolens.si

Neljapäeval algavad Austrias Badenis U18 vanuseklassi rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlused. Eestit esindavad noormeestest Rasmus Meius ja Karl Erik Kais ning neidudest Marily Lass ja Eva Liisa Kuivonen.

Meiuse ja Kaisi treener Asko Esna rääkis turniiri eel, et ettevalmistuse osas sai kõik vajalik tehtud. “Mängisime nädalavahetusel veel Rakveres Sportland Cupil ja saime sealt viimast infot ses osas, mida võiks paremini teha. Proovisime neid asju järgmises trennis ja loodan, et suudame need ka mängupilti edasi kanda,” rääkis Esna. “Suuri ootusi ma poistele ei pane. Kõige olulisem on mängida nii-öelda oma mängu, millega ise rahule saame jääda. Ja kui siis vastane on ikkagi parem, oleme endast kõik andnud ja kahetsust pole. Ettevalmistuses saime kõik planeeritu tehtud, hiljuti Kesk-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni turniiril mängisid poisid ilusti ja läheme EMile hea tunde pealt.”

Eesti paar kuulub H-alagruppi koos Rootsi, Hispaania ja Moldaavia eakaaslastega. Alagrupiturniir peetakse neljapäeval-reedel. Mängitakse kaheksas alagrupis, edasi pääsevad iga grupi kolm esimest. Tulemusi näeb SIIT.

Lassi ja Kuivoneni juhendav Laos Lukas tõdes, et peaks turniiril iga saadud võitu boonuseks. “Tahame mängida nii hästi kui suudame, arvestades kõiki asjaolusid. Eelkõige pean silmas seda, et ettevalmistusaeg on olnud ülilühike, saalihooaeg sai alles läbi ja alla kuu aja oleme saanud koos trenni teha. Teine mure on see, et mõlemad tüdrukud on vähemal või suuremal määral olnud vigastustega hädas ja trenni tegime ettevaatlikult, et mitte haiget saada,” rääkis treener. “Seetõttu on raske suuri sihte seada. Aga seis on selline ja püüame mõne võidu saada, iga võit on meie jaoks suur kordaminek ja boonus.”

Eestlannad kuuluvad B-alagruppi koos Venemaa, Šveitsi ja Horvaatia paaridega. Alagrupiturniir peetakse neljapäeval-reedel. Mängitakse kaheksas alagrupis, edasi pääsevad iga grupi kolm esimest. Tulemusi näeb SIIT.

scroll to top