fbpx
Close

Eesti parim treener tuleb taas võrkpallirindelt! Cretu edu Sildaru ees oli minimaalne

Gheorghe Cretu edastas tänukõne video vahendusel. | Foto: Karl Rinaldo

“EV100 Spordiaasta Tähed 2018” auhinnagalal kuulutati välja Eesti lõppeva aasta parimad sportlased ja treenerid. Eesti aasta treeneri auhinna pälvis teist korda järjest võrkpalli rahvusmeeskonna peaatreener Gheorghe Cretu, kes tüüris koondise nii Euroopa liiga võiduni kui EM-finaalturniirile.

50-aastane rumeenlane teenis alaliitude seas esimese, rahva seas teise ja ajakirjanike seas kolmanda koha. Kokku sai Cretu seega 6 punkti ehk ühe punkti enam kui Kelly Sildaru treenerist isa Tõnis Sildaru. Magnus Kirdi, Gerd Kanteri ja Kaia Kanepi treener Indrek Tustit oli 4 punktiga kolmas ja Katrina Lehise juhendaja Helen Nelis-Naukas 3 punktiga neljas. Viimati nimetatu teenis seejuures ajakirjanikelt maksimumpunktid, ent jäi alaliitude ja rahva seas kolme hulgast välja.

Poolas oma koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia juures viibiv Gheorghe Creţu saatis oma tänusõnad video vahendusel. «Olen väga liigutatud, sest on suur au saada valituks teist aastat järjest. Ma ei oodanud seda. See on autasu nii võrkpallile, meeskonnale kui fännidele. Fännid toetavad meid nii halbadel kui headel aegadel. Te olete imelised. Kõik üle maailma teavad, kuidas te meie poisse toetate. Te annate meile unustamatuid emotsioone. Aitäh selle imelise autasu eest. Loodan kogu südamest, et uuel aastal oleme Euroopa meistrivõistlustel võimelised saavutama veelgi enamat ja teeme ajalugu,» vahendab volley.ee peatreeneri sõnu.

Galal kuulutati välja ka Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali 2018. aasta aastapreemiate laureaadid. Aastapreemia pälvisid seitse spordivaldkonnas tegutsevat inimest. Teiste seas pälvis aastapreemia ka Ellen Liik – Eesti võrkpalli pikaajaline edendaja koondise mängijana, võrkpallitreenerina, õppejõuna ja koolitajana ning õppematerjalide looja.

Aasta parimad:

Aasta meessportlane: Magnus Kirt
Aasta naissportlane: Saskia Alusalu
Aasta võistkond: Ott Tänak – Martin Järveoja
Aasta treener: Gheorghe Creţu
Aasta noorsportlane: Kelly Sildaru

Gheorghe Cretu. | Foto: CEV
scroll to top