Robert Tähe hiilgav comeback tõi Eestile magusa võidu Soome üle

Robert Täht. | Foto: Gertrud Alatare

EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti rahvusmeeskond alustas täna kolmepäevalist kontrollmängude seeriat, tulles Seinäjokis peetud kohtumises Soomega välja kaotusseisust ja teenides 3:2 (22, -17, -17, 18, 12) võidu.

Eesti koondise algkoosseis oli täna järgnev: Kert Toobal, Robert Täht, Andrus Raadik, Ardo Kreek, Andri Aganits, Renee Teppan ja Rait Rikberg. Kolmandas geimis vahetas Kristo Kollo Raadiku, Hindrek Pulk Teppani ja Timo Tammemaa Kreegi välja.

Oma põhipositsioonil ehk nurgaründajana tegutses esmakordselt pärast juulikuist põlveoperatsiooni Robert Täht, kes kogus ka kohe üleplatsimehena 23 punkti (+12). Täismängu kirja saanud võrulase rünnakuprotsent oli hiilgav 67 (33-st 22). Hästi sekkus vahetusest Pulk, kes kogus paari geimiga 9 punkti (+7). Kreek lisas 9 (+3) ning Aganits (+1) ja Teppan (-2) 7 punkti. Soome tulemuslikumad olid vanameistrid Antti Siltala ja Urpo Sivula 15 punktiga (+7 ja +6). Meie servi vastuvõtt oli 56% vastaste 49% vastu, rünnak aga meil 58% nende 56% vastu. Blokipunkte teenis Eesti pikast mängust hoolimata vaid 4, soomlased 11.

Tänase mängu tulemus tähendab seda, et Soome on kaotanud sel suvel kõik 15 senipeetud kohtumist. Eestile oli võit aga esimene pärast 8. juunil peetud Euroopa Kuldliiga alagrupiturniirimängu Horvaatiaga. Vahepealse aja sisse mahtus kuus kaotust (neist neli Kuldliigas ja kaks kontrollmängudes Türgi vastu) ning üks viik (Türgiga).

Eesti ja Soome kohtuvad uuesti juba homme Helsingi külje all Vantaas mitteametlikus mängus. Viimane omavaheline mäng peetakse Vantaas reedel kell 16.30. Tegu on ametliku sõprusmatšiga.