Eesti rahvusmeeskond lõpetas EM-valikturniiri tõelise sooloetendusega

Eesti võrkpallikoondis. | Foto: volley.ee

Eesti rahvusmeeskond lõpetas 2019. aasta EM-valiksarja 3:0 (20, 11, 21) võiduga Avo Keele juhendatava Läti üle. Statistika.

Eesti algkoosseis: Kert Toobal, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Robert Täht, Kristo Kollo, Oliver Venno ja Rait Rikberg.

Kui avageimis oli põnevust umbes kümneks minutiks, siis teises geimis ei jätnud Eesti kahe põhimeheta Tartusse tulnud vastasele enam mingit võimalust. Kolmandas geimis oli põnevust kõige rohkem ning lätlased juhtusid isegi 19:18, kuid lõpuks kindlustasid Ardo Kreegi järjestikused serviässad meile ikkagi 25:21 geimivõidu ja ühtlasi mänguvõidu. Koondise peatreener Gheorghe Cretu ei teinud lätlastele mingit allahindlust, kasutades kogu kohtumise vältel sisuliselt vaid põhimehi.

Eesti lõpetas valikturniiri maksimaalse tulemuse ehk 4 võidu ja 12 punktiga. Koha oma viiendale EM-finaalturniirile juba augustis taganud Eestile järgneb Iisrael, kes võib edu korral pääseda teisena alagrupist edasi. See sõltub aga nii viimasest mängust, kus juudid kohtuvad lätlastega, kui ka teiste alagruppide tulemustest. Lätil edasipääsuvõimalusi enam pole.

EM-finaalturniir toimub septembris Prantsusmaal (Montpellier), Belgias (Brüssel ja Antwerpen), Hollandis (Amsterdam, Apeldoorn ja Rotterdam) ja Sloveenias (asukoht veel teadmata). Alagrupid loositakse lähiajal.