fbpx
Close

Eesti rahvusmeeskond peab täna hooaja esimesed treeningmängud

Cedric Enard ja Eesti koondis. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti meeste rahvuskoondis peab sel nädalal Tartus treeningmänge ja hooaja esimese ametliku kontrollkohtumise Avo Keele juhendatava Läti vastu.

Täna toimub kaks treeningmängu, kus mõlemast koondisest moodustatakse kaks võistkonda, kes omavahel mängivad. Et tegu on tõesti treeningul tehtavate matšidega, siis ülekandeid ei tule. Reedel ehk homme kell 17.00 toimub aga ametlik kontrollkohtumine, millest näeb otsepilti Postimehe vahendusel. Publikut koroonaviiruse leviku piiramiseks saali ei lubata. Laupäeval peetakse veel üks treeningmäng.

Juba järgmisel nädalal (28.-30. mail) toimub samuti Tartus Euroopa Kuldliiga esimene alagrupiturniir, kus Eesti kuulub A-alagruppi koos Läti, Hispaania ja Belgiaga.

Koondise peatreener Cédric Énard ütles võrkpalliliidu pressiteate vahendusel, et meeskonna üldfüüsiline seisukord on hea, treening- ja kontrollmäng annavad pildi mängulisest poolest. “Poisid olid laagrisse tulles juba korralikus üldfüüsilises konditsioonis, oli näha, et oldi end jõusaalis töös hoitud. Selle üle on mul hea meel. See näitab professionaalset suhtumist ja nii on lihtsam edasi minna. Senise kahe ja poole nädalaga oleme püüdnud mängulist poolt samuti edasi viia, oleme arutanud ja ka praktiseerinud erinevaid süsteeme,” sõnas peatreener.

“Nüüd on paras aeg proovida kuus kuue vastu võistlusolukorda. Täna mängime samuti omavahel treeningmängu, kus teen koondise pooleks ja staffi samuti. Ootan eesootavatest mängudest seda, et suudaksime trennis tehtu mänguolukorda üle kanda. Samuti saavad paremini paika erinevad rollid. Tahan, et teatud asjad toimuksid mänguolukorras automaatselt,” lisas Énard.

Koondise koosseis mängudeks Lätiga:

Sidemängijad: Kert Toobal, Robert Viiber, Markkus Keel, Renet Vanker.

Temporündajad: Henri Treial, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Alex Saaremaa, Andri Aganits, Mart Naaber.

Nurgaründajad: Karli Allik, Märt Tammearu, Robert Täht, Kristo Kollo, Albert Hurt, Stefan Kaibald.

Liberod: Silver Maar, Johan Vahter.

Diagonaalründajad: Oliver Venno, Renee Teppan, Hindrek Pulk, Valentin Kordas.

Koondisesuve esimeses pooles ei tee eri põhjustel kaasa Oliver Orav, Martti Juhkami ja Andrus Raadik.

Peatreener Cédric Énard, abitreenerid Loïc Geiler ja Oliver Lüütsepp, abitreener/statistik Alar Rikberg, statistik/mänedžer Märt Pajusalu, ÜKE-treener Andrés Eduardo Esper, füsioterapeut Siret Kalbus, füsioterapeut Meribel Saar, mänedžer Robin Ristmäe.

Mängud Lätiga:

20. mai kell 15.00 Eesti A – Läti A, treeningmäng

20. mai kell 16.30 Eesti B – Läti B, treeningmäng

21. mai kell 17.00 Eesti – Läti, ametlik kontrollmäng

22. mai kell 11.00 Eesti – Läti, treeningmäng

scroll to top