fbpx
Close

Eesti rahvusmeeskond sai teada Kuldliiga finaalturniiri esimese vastase

Eesti võrkpallikoondis. | Foto: volley.ee

Eesti võrkpallimeeskond võõrustab sel reedel ja laupäeval Tallinnas Saku suurhallis Euroopa Kuldliiga finaalturniiri. Täna hommikul Euroopa võrkpalliliidus läbi viidud loosi tulemusena kohtub Eesti poolfinaalis Türgiga. Teise finalisti selgitavad Holland ja Valgevene.

Kerge ei saa Eestil poolfinaalis mingil juhul olema, sest Türgi läbi A-alagrupi täisedu ehk 6 võidu ja 18 punktiga. Türgile järgnesid Läti 10, Slovakkia 6 ja Belgia 2 punktiga. Lätlased kaotasid viimase vooru mängu Türgile seejuures 0:3, teenides matši peale kokku vaid 48 punkti.

Holland pääses finaalturniirile üle noatera, edestades B-alagrupis napilt nii Hispaaniat kui Horvaatiat. Holland teenis konkurentidest küll vähem punkte (vastavalt 10, 11 ja 11), kuid kogus rohkem võite (vastavalt 4, 3 ja 3). Finaalturniirile koha automaatselt taganud Eesti oli B-grupi viimane 2 võidu ja 4 punktiga.

Valgevene kaotas C-alagrupi otsustavas mängus Ukrainale 2:3, kuid selleks piisas, et kokkuvõttes naaberriik seljataha jätta. Valgevene lõpetas turniiri 4 võidu ja 13 punktiga, Ukraina oli 4 võidu ja 12 punktiga teine, Tšehhi 3 võidu ja 10 punktiga kolmas. Soome jäi võiduta ning oli neljas.

Hollandi ja Valgevene mäng algab reedel kell 16.00, Eesti ja Türgi kohtuvad kell 19.00. Koht Kuldliiga finaalis on kõrge hinnaga, sest see tagab pääsu 3. kuni 7. juulini Sloveenias Ljubljanas toimuvale FIVB Challenger Cup’ile, kus asutakse välja mängima järgmise aasta Rahvuste liiga kohti.

Euroopa Kuldliiga pronksimäng algab laupäeval kell 16.00 ja finaal kell 19.00.

 

scroll to top