fbpx
Close

Eesti rahvusmeeskond sattus kodusel EM-il ühte alagruppi mitme suurriigiga

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond loositi sügisel neljas riigis toimuval EM-finaalturniiril D-alagruppi koos Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia ja Horvaatiaga. Juba varem oli Eesti valinud endale üheks alagrupikaaslaseks Avo Keele juhendatava Läti koondise. 

Tugevaimast loosigrupist sai Eesti omale vastaseks 2015. aasta Euroopa meistri Prantsusmaa. Teisest tugevusgrupist sattus meie alagruppi samuti suurriik, Saksamaa, ning kahest nõrgemast grupist Slovakkia ja Horvaatia. Alagrupist kaheksandikfinaali pääsemiseks tuleb pääseda nelja parema sekka. Eelmisel EM-il 2019. aastal oli Prantsusmaa 4., Saksamaa 8., Slovakkia 19. ja Eesti viimane ehk 24. Horvaatia ja Läti toona suurturniirile ei pääsenud.

Eestit esindasid Helsingis toimunud loosis võrkpalliliidu peasekretär Helen Veermäe ning mängijad Robert Täht ja Renee Teppan. Sündmuste keskpaika kerkis aga Soome koondise libero Lauri Kerminen, kes tegi loosi läbi viies omajagu nalja.

EM-finaalturniir algab 1. septembril Tallinnas Saku suurhallis Eesti ja Läti duelliga. Eestis peetakse kõik D-alagrupi mängud. Euroopa meister selgub 19. septembril Katowices.

A-alagrupp:

Poola (korraldaja)
Belgia (valiti korraldaja poolt sellesse alagruppi)
Serbia
Ukraina
Kreeka
Portugal

B-alagrupp:

Tšehhi (korraldaja)
Itaalia (valiti korraldaja poolt sellesse alagruppi)
Sloveenia
Bulgaaria
Valgevene
Montenegro

C-alagrupp:

Soome (korraldaja)
Venemaa (valiti korraldaja poolt sellesse alagruppi)
Holland
Türgi
Hispaania
Põhja-Makedoonia

D-alagrupp:

Eesti (korraldaja)
Läti (valiti korraldaja poolt sellesse alagruppi)
Prantsusmaa
Saksamaa
Slovakkia
Horvaatia

scroll to top