fbpx
Close

Eesti rahvusmeeskond võõrustab Kuldliiga avamängus nimeka sidemängijaga Hispaaniat

Eesti koondise värkse kapten Ardo Kreek koos meeskonnakaaslastega. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Täna kell 17.00 alustab Eesti rahvusmeeskond Euroopa Kuldliiga turniiri Hispaania vastu. Mängu näeb otsepildis Kanal 12 ja Postimehe vahendusel, kommenteerivad Karl Rinaldo ja Tartu Bigbanki sidemängija Ronald Järv. Koroonaviiruse leviku piiramiseks publikut saali ei lubata.

Lisaks kuuluvad A-alagruppi Läti ja Belgia, homme mängib Eesti Lätiga ja pühapäeval Belgiaga. Teine alagrupiturniir toimub Lätis Liepajas 4.-6. juunil. Kuldliiga finaalturniir peetakse Belgias Kortrijkis 18.-20. juunil.

Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja, lisaks on koha finaalturniirile taganud korraldaja. Kui korraldaja peaks oma alagrupis esimeseks tulema, tagab koha finaalturniiril ka kõigi alagruppide võrdluses parim teise koha saanud võistkond.

2019. aastal, mil Kuldliiga viimati toimus, sai Eesti 4. koha, Läti ja Hispaania jäid jagama 5. kohta ning Belgia oli 11.

Eesti kohtus Hispaaniaga viimati 2019. aastal samuti Kuldliiga raames ja siis sai Hispaania 3:0 ja 3:1 võidud. Läti vastu mängis Eesti viimati eelmisel nädalal ning võitis kõik kontrollmängud. Ka eelmisel aastal saadi lõunanaabritest kontrollmängudes kolmel korral jagu. 2019. aastal alistati Läti 3:1 EM-valiksarja raames. Belgiaga kohtus meie rahvusmeeskond viimati Kuldliigas 2018. aastal ja tookord jäid 3:0 peale belglased.

Koondise abitreener ja statistik Alar Rikberg tutvustas alagrupivastaseid. “Hispaania on väga kvaliteetse sidemängijaga ja korraliku tugeva temporündajate osakonnaga meeskond. Nad on läbi aegade ka osavad olnud, mis tähendab, et meie servil on päris suur kaal,” ütles Rikberg. Hispaania sidemängija on 27-aastane Angel Trinidad de Haro, kes tuli mullu koos Timo Tammemaaga Toursi ridades Prantsusmaa meistriks ja teenis tänavu Varssavi klubi põhimehena Poolas pronksi. Ülejäänud Hispaania koondise mängijatest oli lõppenud hooajal võõrsil vaid 21-aastane diagonaalründja Alvaro Gimeno Rubio, kes õpib New Jersey ülikoolis.

Läti puhul usub Rikberg, et võrreldes hiljuti peetud sõprusmängudega on nad ühe käigu juurde pannud. “Olgugi, et mõned nende paremad mehed on puudu, usun, et see tuleb väga tasavägine võitlus, aga eks me peame oma eelised ära kasutama.”

Belgia on samuti mitte oma parimas rivistuses, aga see ei tee neid sugugi nõrgaks. “Belgias kvaliteetseid heades liigades ja klubides mängivaid mehi on palju. Siin on kohal ka nende kapten ja suurim staar Sam Deroo, kes tuli möödunud hooajal Moskva Dünamoga Venemaa meistriks. Samuti erinevates Poola klubides mänginud Tomas Rousseaux. Veidi tundmatumad on sidemängijad, sest kahte seni põhikoosseisu sidemängijat siin kaasas ei ole.”

Eile õhtul selgus Eesti 14-meheline koosseis, kes nädalavahetusel mängima hakkab. Treeninglaagris olevast 16 mängijast jäävad lõplikust valikust seekord välja Markkus Keel ja Stefan Kaibald.

Koondise koosseis Kuldliiga turniiriks Tartus:

Sidemängijad: Robert Viiber, Renet Vanker.

Temporündajad: Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Alex Saaremaa, Andri Aganits.

Nurgaründajad: Karli Allik, Märt Tammearu, Kristo Kollo, Albert Hurt.

Liberod: Silver Maar, Johan Vahter.

Diagonaalründajad: Oliver Venno, Renee Teppan.

Peatreener Cédric Énard, abitreenerid Loïc Geiler ja Oliver Lüütsepp, abitreener/statistik Alar Rikberg, ÜKE-treener Andrés Eduardo Esper, statistik/mänedžer Märt Pajusalu, füsioterapeudid Siret Kalbus ja Meribel Saar, mänedžer Robin Ristmäe.

Tartu turniiri ajakava:

28. mai kell 17.00 Eesti – Hispaania

28. mai kell 20.00 Läti – Belgia

29. mai kell 16.00 Hispaania – Belgia

29. mai kell 19.00 Eesti – Läti

30. mai kell 16.00 Hispaania – Läti

30. mai kell 19.00 Belgia – Eesti

Vaata kõikide alagruppide ajakava ja tulemusi.

Eesti rahvusnaiskond alustab täna Bosnia ja Hertsegoviinas Euroopa Hõbeliiga turniiri, kohtudes kell 21.00 Portugaliga. Meie alagruppi kuuluvad ka mõlema alagrupiturniiri korraldaja Bosnia ja Läti.

Abitreener Alar Rikbergi intervjuu:

scroll to top