fbpx
Close

Eesti rahvusnaiskond on võtnud kavva meie meeskonna mulluse salaplaani

Kertu Laak. | Foto: volley.ee

Eesti rahvusnaiskonna peatreener Andrei Ojamets ütles täna pärast 2:3 kaotust Šveitsile, et meie rünnakuliidrit Kertu Laaki võib EM-finaalturniiril kasutada vajadusel ka nurgaründaja kohal.

21-aastane Laak on mänginud noorena küll sidemängija kohal, ent kogu oma profikarjääri on ta tegutsenud diagonaalründajana. Idee tema nurgaründajaks liigutamisest tekkis tänu Kristel Moorile, kes on teinud diagonaalründajana viimase aasta jooksul selge arenguhüppe. Kahte diagonaali korraga aga väljakul olla ei saa, nii tuleks mõlema platsile saatmiseks teha vangerdus. Samas on koondises hetkel kõva konkurents ka nurgaründaja kohal, kus kahe koha eest on seni võidelnud Nette Peit, Kristiine Miilen ja Anu Ennok.

“Kertu on käinud juba kolm nädalat meie vastuvõtuosakonnaga harjutamas servi vastuvõttu. Ta on olnud väga tubli! Pole välistatud, et me võiksime teda (EM-il) nurgaründaja kohal kasutada. Ka teistes võistkondades mängivad sellise pikkusega mängijad nurgas. Liigutus ja tehnika on tal ju olemas – kõik on tahtmise taga,” ütles Ojamets 188-sentimeetrise Laagi kohta.

Mäletatavasti kasutas mullu sarnast vangerdust Eesti rahvusmeeskond, kui Robert Tähe haigestumise tõttu mängis Oliver Venno Euroopa Kuldliiga finaalturniiril nurgaründaja kohal. Tulemus polnud just kõige kehvem – Eesti võitis turniiril esikoha.

Vaata kogu intervjuud videost!

scroll to top