fbpx
Close

Eesti rahvusnaiskond pääses tänu korraldusõiguse saamisele teistkordselt EM-finaalturniirile!

Eesti rahvusnaiskond 2019. aasta jaanuaris hetk pärast EM-finaalturniirile pääsemist. Teisel EM-il, kus kaasa lüüakse, ollakse juba korraldajate seas. | Foto: CEV
Sel nädalal allkirjastasid Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur ja Euroopa Võrkpalliliidu president Aleksandar Boričić naiste võrkpalli Euroopa meistrivõistluste korraldamisõiguse lepingu, millega Eestist saab üks neljast riigist, kes 2023. aastal naiste võrkpalli vana maailma tippsündmust võõrustab, vahendab võrkpalliliit.
 
Hanno Pevkuri sõnul on tegemist väga hea sõnumiga Eesti spordile, eriti naiste spordile laiemalt. “Mitte kunagi varem pole Eestis toimunud naiste võistkondliku olümpiaala tiitlivõistlust. Kui eelmisel aastal toimus esmakordselt meeste EM Eestis, siis ei julgenud veel loota, et ka naiste EMfinaalturniir nii kiiresti Eestisse õnnestub tuua. Ent suurepäraselt korraldatud meeste turniir andis kindluse naiste turniiri taotlema minna ja on heameel, et ka Euroopa alaliit meie pingutusi märkas ning kohe järgmised tiitlivõistlused Eestile korraldada usaldas,” ütles Pevkur.
Alaliidu presidendi sõnul on nüüd nii rahvusnaiskonnal, treeneritel kui fännidel taas põhjust ootusärevalt järgmist aastat oodata ja selleks valmistuda. “Usun, et naiskond saab võimalusest kodupubliku ees mängida vägeva motivatsioonisüsti ja teeb arengus korraliku hüppe, et fännidele Saku Suurhallis suurepäraseid esitusi pakkuda. Kerge kindlasti ei saa olema, aga kes ütles, et kerge peab olema. Üks on kindel – saame Eestis näha naiste absoluutset maailma tippvõrkpalli ja loodetavasti tuleb ka meie naiste koondist, sarnaselt meestega, toetama täismaja,” oli Pevkur lootusrikas.
 
Koondise peatreeneri Lorenzo Micelli sõnul on Eestis toimuv EMfinaalturniir naistele kõvaks väljakutseks, ent samas suurepäraseks võimaluseks näidata maailma parimatele võrkpallifännidele, et Eesti naised oskavad võrkpalli kõrgel tasemel mängida. “Kodune EM on tunnustus ka kõikidele Eesti võrkpallitreeneritele, kes nii eelmisi, tänaseid kui tulevasi rahvuskoondise mängijad ette valmistavad, sest see raske ja pikaajaline töö saab nüüd väärtustatud tiitlivõistlustega Tallinnas,” märkis Micelli.
 
Rahvusnaiskonna kapten Julija Mõnnakmäe oli uudist kuuldes väga rõõmus. “Mul on väga hea meel, et Eesti naiskonnale on antud võimalus EMi kodus sõprade, toetajate ja pere ees nautida. Eelmisel aastal meeste turniiril saalis valitsenud meeleolu oli fantastiline ja loodan, et Eesti võrkpalli ühtne sinine vägi tuleb ka naisi kodus toetama – nemad on meie seitsmes mängija väljakul,” ütles Mõnnakmäe.
 
2023. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniir toimub augustis-septembris. Turniiril osaleb 24 naiskonda, kes turniiri algfaasis on jagatud nelja kuueliikmelisse alagruppi. Sarnaselt meeste turniiriga, saab Eesti korraldajana ühe alagrupivastase ise valida. Pääsemaks kohamängudele 16 tugevama hulka on alagrupis vaja jõuda nelja parema hulka.
scroll to top