fbpx
Close

Eesti rahvusnaiskonna suvi lõpeb plaanitust kolm nädalat varem

Eesti koondislased Liis Kullerkann (keskel) koos Kristiine Miileni ja Julija Mõnnakmäega. | Foto: CEV

Eesti rahvusnaiskonnal jääb suvel tehtav suur töö uue peatreeneri Lorenzo Micelliga tulemuseks realiseerimata, sest augusti lõpus Valgevenes toimuma pidanud EM-valikturniir lükkub koroonaviiruse tõttu edasi.

Eesti loositi veebruaris valikturniiril A-alagruppi Valgevene ja Šveitsiga. Alagrupi kaks paremat pääsevad EM-finaalturniirile.

“Ametlikku kinnitust veel pole, aga 99 protsenti on kindel, et neid mänge augustis ei toimu,” ütles võrkpalliliidu president Hanno Pevkur teisipäeva pärastlõunal Võrkpall24’le.

“Valgevenelased ütlesid, et nemad lasid oma mängijad juba koju. Nende lõplik otsus tuli eelmise nädala neljapäeval. Šveits andis teada, et nemad lõpetavad koondisesuve täna, kui kohtuvad Poolaga,” ütles Pevkur.

Valikturniiri mängude toimumine sõltub alagrupist. Näiteks Läti mehed peaksid praeguse seisuga augusti lõpus ikkagi finaalturniiri piletite eest mängima asuma, naised aga mitte. Eesti naiste koondise mängud lükkuvad sarnaselt Läti naistele jaanuarisse.

“Praegu elame me teadmises, et naiste koondisesuvi saab läbi 6. augustil pärast mängu Lätiga. Arutame parasjagu treeneritega, kas jätkata pärast seda mingil kujul treeninguid, kuid sellekohast otsust veel pole,” lisas Pevkur.

Küll aga on kindel, et meie naiskond kohtub sel ja järgmisel nädalal Paides kontrollmängudes Soome ja Lätiga.

Kontrollmängude ajakava:

29.07 kell 18.00 Eesti – Soome (Paide, E-Piim spordihoone) ülekanne Postimehes

30.07 kell 18.00 Eesti – Soome (Paide, E-Piim spordihoone)

31.07 kell 12.00 Eesti – Soome (Paide, E-Piim spordihoone)

4.08 kell 18.00 Eesti – Läti (Paide, E-Piim spordihoone)

5.08 kell 18.00 Eesti – Läti (Paide, E-Piim spordihoone) ülekanne Postimehes

6.08 kell 12.00 Eesti – Läti (Paide, E-Piim spordihoone)

scroll to top