fbpx
Close

Eesti rannavolle uus hingamine: alaliit palkas ambitsioonika juhi, tekib rannavolle õppesuund ja aastaringne võistlussari

Kusti Nõlvak on eduka rannavõrkpallurina loodetavasti üks paljudest, kellele mõjuvad alaliidus tehtud muudatused ja uuendused hästi. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti Võrkpalli Liit struktureerib ala arengu paremaks tagamiseks ümber rannavõrkpalli osa ja alaliidus alustas aasta alguses rannavõrkpalli eestvedajana tööd Liis Nesler. Moodustati ka ala käekäigu eest vastutav uus rannavolle toimkond, vahendab võrkpalliliit pressiteates.

Alaliidul on plaanis mitmeid muudatusi, et aidata Eesti rannavõrkpall uuele tasemele – muuhulgas luuakse Audentese Spordigümnaasiumi juurde rannavõrkpalli õppesuund, tekib ka talvine võistlussari, soodustatakse rannavõrkpalli klubide teket ja parandatakse rannakoondiste võimalusi ning luuakse üle Eesti ala harrastamiseks paremaid võimalusi.

Alaliidu uues rannavõrkpalli toimkonnas on 13 liiget, kelle tööd hakkab valdkonnajuhina koordineerima Liis Nesler.

Liis Nesler. | Foto: erakogu

Võrkpallitaustaga Nesler on hetkel tegev ka noorte võrkpallitreenerina ja omab treenerikutse V taset. Ta teab, et tööpõld on lai, ent ootab põnevat väljakutset armastatud ala juures suure huviga.

“Tegelesin võrkpalliga nooremana, mängisin veel C-klassis, seejärel tegelesin edasi tantsimisega. Uuesti jõudsin võrkpallini Tallinna Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas ja lõpuks jõudsin selleni, et tegin treenerikutse ja kohe pärast ülikooli lõppu pakuti mulle VK Tähes treenerina tööd,” kirjeldab ta oma teekonda ala juures.

Inimesena iseloomustab valdkonna uus vedur end järgmiselt: “Olen rõõmsameelne suhtleja, aktiivne. Kindlasti olen ma nii-öelda inimeste inimene – mulle meeldib koos töötamine ja inimestega kontaktis olemine. Üksi nurgas nokitseja ma pole.”

Esmajärjekorras tahab Nesler tegeleda just harrastajate seas rannavolle populariseerimisega, et ala kandepinda laiendada. “Et harrastajate turniirid toimuksid veel mastaapsemalt üle Eesti, see on üks esmaseid eesmärke. Aga ka noorte osas on muutused vajalikud. Olles ise treener, siis näen, et rannavollet mängitakse isegi suvistes laagrites üsna vähe. Noortele võiks kindlasti luua rohkem võimalusi ka rannavollet proovida, siis selguvad ka need, kellele rand rohkem meeldib või sobib. Kevadel ja suvel võiks saalivõrkpallile lisaks pakkuda noortele rohkem võimalusi ja vaheldust ka liiva peal mängimiseks,” sõnab Nesler.

Ala populariseerimiseks tahab ta ka talvisel ajal rohem väljundeid luua. “Kasutada ära ka talvisel ajal juba olemasolevad võimalusi sisehallide näol. Samuti viia rohkem kokku heal tasemel mängijaid ja harrastajaid, et inimesed mõistaksid, et rannavollet saab mängida igal ajal. Samuti võistluste viimine suurematesse keskustesse, kus liigub rohkem inimesi.”

Hetkel võtab Nesler tööülesandeid üle Tauno Lipult. “Saan aru, et toimetamist on palju ja igav kindlasti ei hakka, aga ootan seda väljakutset põnevusega ning annan endast parima, et Eesti rannavõrkpallile hoogu juurde anda,” lisab Nesler.

Eesti rannavolleparemik on taolisi uuendusi huviga oodanud. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Rannavolle toimkond tahab ala viia uuele tasemele

Alaliidus ala arengu eest vastutava rannavolle toimkonna liikme Vallo Põldma sõnul tahab toimkond läbi erinevate tegevuste parandada rannavõrkpalli harrastamise võimalusi nii harrastajatele kui kodustele tippudele, suurendades seeläbi kandepinda ning samuti käivitada talvine võistlussari.

”Meie eesmärgiks on käivitada Eestis uudne ja jätkusuutlik rannavolle suvine ja talvine võistlussari. Me soovime, et Eesti sise- ja välisareenidel võistleksid nii noored harrastajad kui profid, noored õpilased kui ka täiskasvanud, kes naudivad parimaid emotsioone, mida see spordiala pakub. Soovime panustada koos spordiareenide arengutesse ja luua veelgi paremad võimalused tegeleda rannavollega sõltumata aastaajast. Siiralt loodame, et ala populariseerimisega suudame kasvatada spordifännide kogukonda, pakkuda pealtvaatajatele kõrge kvaliteediga rannaspordivõistlusi ja tugevaid emotsioone,” rääkis Põldma.

Põldma loodab, et läbi mängijate taseme tõusu ja paremate tulemustega kaasneb ka suurem meediatähelepanu. ”Me väärtustame ausat mängu nii spordis kui elus, soovime, et meie sportlasi ja fänne seoks sõprus ja ühtekuuluvustunne. Tõestame kõigile, et hetkel pisut varju jäänud rannavolle ei ole lihtsalt suvine meelelahutus, vaid spordiala, kus edu ja kõrged saavutused on võimalik,” lisas Põldma.

Rannavõrkpalli toimkond:

1. Mari-Liis Graumann
2. Kaarel Kais
3. Kristjan Kais
4. Avo Kivimaa
5. Laos Lukas
6.  Ando Mellikov
7.  Liis Nesler
8. Urmas Piik
9.  Vallo Põldma
10. Hendrik Rikand
11. Uku Rummi
12. Mart Tiisaar
13. Rivo Vesik

scroll to top