Eesti rannavollekoondis kaotas dramaatilisel moel võimaluse jätkata olümpiapileti püüdmist

Timo Lõhmus (esiplaanil) ja Dmitri Korotkov. | Foto: CEV

Eesti meeste rannavollekoondis pidas Türgis Izmiris toimuval olümpia kvalifikatsiooniturniiril täna otsustava mängu Leedu vastu ja pidi vastu võtma mängudega 1:2 kaotuse, vahendab volley.ee.

Et Mart Tiisaar vigastas eile hüppeliigest, tuli meie esiduol Tiisaarel ja Kusti Nõlvakul avamängus anda loobumisvõit Audrius Knasase – Patrikas Stankeviciuse vastu ja kastanid pidid tulest välja tooma Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov.

Lõhmus – Korotkov teenisidki esmalt 2:1 (19:21, 21:13, 17:15) võidu Leedu esipaari Robert Juchnevici – Artur Vasiljevi üle.

Otsustavas mängus oli Lõhmuse – Korotkovi vastaseks Knasas – Stankevicius. Selles mängus võitsid eestlased avageimi 21:19, ent kaotasid teise 16:21. Seega läks taas vaja otsustavat kolmadat geimi, mis kujunes tõeliseks põnevusetenduseks.

Otsustav vaatus kulges punkt-punktis, kuni leedukad 10:8 ette pääsesid. Eestlased viigistasid 12:12 ning läksid siis omakorda juhtima 13:12. Uuesti tõid leedukad tabloole 14:14 viigi, ent eksisid siis servil ja Eesti sai teise matšpalli. Ka seda ei suudetud realiseerida – 15:15. Võimalusi oli mõlemal paaril, ent kumbki ei suutnud matšpalle realiseerida, kuni Leedu duo pääses ette 20:19 ja võitis ka järgmise punkti – geim Leedule 21:19 ja kohtumine 2:1. Seega võttis Leedu ka kokkuvõttes mängudega 2:1 võidu ja teenis viienda koha, mis tähendab seda, et Eestil enam võimalik olümpiapiletit püüda pole.

Eesti konkureeris Izmiri turniiril Läti, Itaalia, Ungari, Türgi, Leedu, Sloveenia ja Inglismaaga.

Otsustavasse kolmandasse ringi pääseb viis koondist. Seal võitlevad olümpiapiletite nimel vaid need mängijad/koondised, kes pole veel olümpiapiletit kindlustanud, lisaks 15 koondisele osaleb finaalis korraldaja. Tokyo olümpiale pääsevad vaid turniiri võitjad.