Eesti rannavollekoondisel selg vastu seina, Tiisaar sai vigastada

Mart Tiisaar. | Foto: Nõlvak-Tiisaar Gerardo’s Toys

Eesti rannavõrkpallurid pidasid eile Türgis Izmiris toimuval Tokyo olümpia kontinentaalkarikasarja kvalifikatsiooniturniiril veerandfinaali Itaalia vastu. Kahjuks segas otsustavat mängu Mart Tiisaare vigastus ja lõpuks tuli tunnistada itaallaste mängudega 2:1 paremust, vahendab volley.ee.

Eesti konkureerib Türgis Läti, Itaalia, Ungari, Türgi, Leedu, Sloveenia ja Inglismaaga. Otsustavasse kolmandasse ringi pääseb viis koondist. Seal võitlevad olümpiapiletite nimel vaid need mängijad/koondised, kes pole veel olümpiapiletit kindlustanud, lisaks 15 koondisele osaleb finaalis korraldaja. Tokyo olümpiale pääsevad vaid turniiri võitjad.

Eilses veerandfinaalis oli Eesti vastaseks tugev Itaalia. Esmalt kohtus meie esiduo Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar itaallaste Gianluca Dal Corso – Tobia Marchettoga ja eestlased võtsid kindla 2:0 (21:16, 21:17) võidu. Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov pidid seejärel tunnistama Jakob Windischi – Samuele Cottafava 2:0 (21:17, 21:11) paremust ja veerandfinaali võitja pidi selgitama otsustav kolmas mäng.

Seal läksid vastamisi Nõlvak – Tiisaar ja Windisch – Cottafava. Avageimi võitis Eesti duo 21:15, ent teises geimis vigastas Tiisaar hüppeliigest. Pärast pikka tohterdamist lasi ta arstidel hüppeliigese kinni teipida ning otsustas kohtumist jätkata. Teist geimi siiski võita ei suudetud ja ka kolmandas tuli tunnistada vastase paremust. Kokkuvõttes seega 1:2 (21:15, 15:21, 7:15) kaotus ja poolfinaali ei pääsetud.

Homme seisab Eesti koondisel ees mäng 5. kohale ehk edasipääsu nimel järgmisse ringi. Eesti vastaseks on tuttav Leedu koondis: Artur Vasiljev – Robert Juchnevic ja Audrius Knasas – Patrikas Stankevicius. Loodetavasti saab Tiisaar täna väljakule tulla.

Meeste ajakava ja tulemused.

Naised lõpetasid turniiri 7. kohaga.

Eile pidas seitsmenda koha kohtumised Rumeenia vastu meie naistekoondis. Heleene Hollas – Liisa Soomets alistasid Denisa Bianca Popa – Adriana Madalina Popa 2:0 (21:19, 21:16). Teises mängus kaotasid Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov pärast tasavägist avageimi 0:2 (27:29, 9:21) Ioana-Alexandra Ordeani – Adina Stanciule. Otsustavas kolmandas kohtumises võitsid Hollas – Soomets tulemusega 2:0 (21:13, 21:11) Ordeani – Stanciu ja seega saavutas Eesti rannavollenaiskond 7. koha ja kolmandasse ringi ei pääsenud.