fbpx
Close

Eesti rannavõrkpallurid osalevad turniiril, millest meeste koondis napilt välja jäi

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar. | Foto: FIVB

Eesti rahvusmeeskond jäi mäletatavasti valusal kombel esimesena Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiri ukse taha. Võimalus viga parandada avaneb aga meie rannavõrkpallimeeskonnal, kes asub suvel püüdma olümpiapääset mitmeosalise valiksõela kaudu.

Erinevalt saalivõrkpalluritest pääsesid rannas OM-kvalifikatsiooniturniirile kõik huvi üles näidanud riigid. Eesti koondis, mis koosneb kahest duost, loositi eelmisel nädalal esimeseks kontinentaalkarika etapiks G-alagruppi, kus meie vastasteks on Taani, Albaania ja korraldajamaa Horvaatia. Mängud peetakse 22. ja 23. juunil Zagrebis.

“Maailma edetabeli põhjal peaks Eesti olema selle alagrupi kindel favoriit,” ütleb koos Mart Tiisaarega meie esipaari moodustav Kusti Nõlvak.

Täna on veel vara öelda, kes asuvad maailma edetabelis 55. kohal paiknevate Tiisaare ja Nõlvakuga Eesti lipu all olümpiapääsme eest võitlema, ent töö teise professionaalse rannavollepaari loomise nimel käib.

“Teeme parasjagu plaane, et tuua ka teine Eesti rannavollepaar pilti,” kinnitab Nõlvak. “Idee on panustada perspektiivikatesse mängijatesse, kellega võiksime lisaks koondise esindamisele ka koos trenni teha ja MK-etappidel käia.”

Nõlvak ei soostu kandidaate veel avalikustama, kuna midagi konkreetset pole kellegagi kokku lepitud. Eelmiste aastate tulemuste põhjal võiksid kõne alla tulla ilmselt eelkõige kaks duot: Dimitri Korotkov ja Rauno Tamme ning verinoored Märt Tammearu ja Timo Lõhmus.

Juhul kui Eesti koondis peaks esimese kvalifikatsiooniturniiri läbima puhaste paberitega, ootaksid meid 2020. aasta kevadel ees teise ringi kohtumised. Kokku on kavas kolm valikturniiri ning olümpiale pääseb lõpuks vaid finaaletapi võitja*. Maailma edetabeli 15 paremat duot pääsevad olümpiale automaatselt ning nemad valikturniiril oma kodumaad aidata ei tohi.

Kuivõrd reaalseks peab Nõlvak meie koondise OM-ile pääsemist? “Palju sõltub sellest, kes meie kõrval teiseks paariks tuleb. Ma ütleksin, et kadalipu läbimine pole kindlasti lihtne ülesanne, samas ei saa seda liigitada ka pelgalt unistuste rubriiki. Šanss on olemas,” vastab Nõlvak.

Tokyo olümpiale pääsevad maailma edetabeli 15 paremat duot, korraldajamaa Jaapani esipaar ning iga maailmajao valikturniiri võitja. Üks õnnelik selgub ka MM-i tulemuste põhjal. Viimase õlekõrrena võib koha Tokyosse tagada ülemaailmne valikturniir, kus osalevad maailmajagude turniiridel napilt esikohata jäänud koondised.

*Hoolimata sellest, et valikturniiridel moodustavad iga riigi kaks duot ühise löögirusika, pääseb olümpiale vaid riigi esipaar, kelle selgitab välja kohalik alaliit.

scroll to top