fbpx
Close

Eesti talendikamad noormängijad jäid Leedus tee äärde. Vahtra: sellist asja pole minu treenerikarjääris veel juhtunud

Peeter Vahtra. | Foto: volley.ee

Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis pidi eile naiste Balti liigas mängima üheksanda vooru kohtumise lähikonkurendi Aušrinega, ent mõõduvõtt jäi ära, sest naiskonna buss ütles teel Jonavasse üles.

Eesti talendikamatest teismelistest koosnev naiskond startis Tallinnast Leedu poole eile keskpäeval ja oli kuus tundi sõitnud, kui 30-kohaline buss Kesk-Leedus Panevežyse linna lähedal seisma jäi. Mängupaika Jonavasse oli jäänud sel hetkel sõita veel 100 kilomeetrit.

“Sellist asja pole minu treenerikarjääri jooksul veel juhtunud,” tunnistas Eesti võistkonna juhendaja Peeter Vahtra täna hommikupoolikul Võrkpall24’le. “Buss andis otsad ja edasi sõita polnud sellega lihtsalt võimalik. Meil oli tegelikult kõvasti õnne, sest buss ütles üles Panevežyse külje all. Jäänuks me seisma metsa vahel, olnuks olukord oluliselt keerulisem.”

“Ööbisime Panevežyses ühes hotellis ja ootame hetkel Eestist asendusbussi. Tüdrukud on heas tujus, mis siin ikka nutta,” lisas Vahtra, kelle hoolealustel seisab juba täna õhtul Panevežysest 160 kilomeetri kaugusel Daugavpilsis ees uus mäng lätlannadega.

Mis saab aga matšist Leedu klubi Aušrinega? “Leedulased olid väga vastutulelikud ja nõustusid mängu kohe uude aastasse lükkama,” rõõmustas Vahtra. “Oleme siin Balti liigas ju kõik ühise eesmärgi nimel väljas. Ka Kaunase naiskonnast helistati, kui kuuldi, et oleme hädas. Nad pakkusid meile isegi oma bussi.”

Vahtra on välja nuputanud juba ka uue mängu toimumisaja. “Ilmselt mängime Aušrinega 10. jaanuaril, sest 11. ja 12. jaanuaril oleme niikuinii mängimas võõrsil Kaunase ja Alytusega,” vaagis kogenud treener.

Audentes võitis hooaja avamängus Aušrinet 3:0, hetkel jagatakse liigas selle sama Leedu naiskonnaga eelviimast kohta. Mäng on seega mõlemale võistkonnale oluline.

Audentese naiskond koosneb Eesti juunioride koondise põhitegijatest, kes valmistuvad üheskoos kevadel toimuvateks Euroopa meistrivõistluste valikmängudeks. Võistkonda kuuluvad muuhulgas ka möödunud kevadel esmakordselt Eesti rahvusnaiskonda pääsenud Kätriin Põld, Karolina Kibbermann ja Eva Liisa Kuivonen.

Sel nädalavahetusel on Eesti klubidest lisaks Audentesele Balti liigas mängutules TalTech/Tradehouse ja Tartu Ülikool/Bigbank, kes kohtuvad vastavalt Aušrine ja Daugavpilsi miLATss’iga ning Jelgavaga.

Peeter Vahtra noori juhendamas. | Foto: volley.ee
scroll to top