Eesti tegi EM-il geimivõiduga ajalugu, ent jäi Horvaatiale ikkagi alla

Eesti rahvusnaiskond mängus Horvaatiaga. | Foto: CEV

Eesti rahvusnaiskond teenis EM-finaalturniiril Budapestis teises voorus 1:3 (-18, -17, 26, -12) kaotuse Horvaatialt. Mäng kestis kaks tundi.

Eesti algkoosseis oli täna Horvaatia vastu järgmine: Julija Mõnnakmäe, Nette Peit, Anu Ennok, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Kristel Moor ja Kristi Nõlvak. Võrreldes eilsega tehti seega kaks vahetust: Kristiine Miilen ja Kertu Laak välja, Ennok ja Moor sisse.

Andrei Ojametsa hoolealused alustasid kohtumist sarnaselt eilsele kahe kindla geimikaotusega. Ka Horvaatia oli meist selgelt võimsam. Ent kolmandas geimis õnnestus Eestil vahetusest sekkunud Kertu Laagi imelise 8 punkti toel mängu tagasi tulla, kaks matšpalli päästa, geim 28:26 võita ja ühtlasi ajalugu teha. Kunagi varem polnud Eesti naiskond EM-il geimivõiduni jõudnud. Neljandas geimis võtsid horvaadid end aga kokku, haarasid kiirelt kindla eduseisu ja tüürisid numbritega 25:12 matšivõiduni.

Eesti koondise resultatiivseim oli Kertu Laak 13 punktiga (+8), Nette Peit lisas 11 (-1) ja Kristiine Miilen 10 punkti (+2). Horvaatidele tõi Samantha Fabris 14 punkti (+10). Statistika.

Eesti jätkab EM-i homme, kui kohtub kell 19.00 Rumeeniaga, kes mängib täna õhtul veel Ungariga. Avavoorus kaotas Rumeenia selgelt Hollandile.