Eesti tippnaiskondade duell otsustas põhiturniiri võitja saatuse

Tartu Ülikool/Bigbank. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Detsembris Eesti karikafinaalis mänginud Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse kohtusid laupäeval Tartus, heideldes Turu tänava spordihoones nii Balti liiga kui Eesti meistrivõistluste punktide eest. Sarnaselt kahele eelmisele vastasseisule lõppes ka kolmas omavaheline mäng Tartu naiskonna võiduga.

Tasavägiseimaks osutus avageim, mille tartlannad kallutasid 24:25 kaotusseisust 27:25 enda kasuks. Teises geimis olid võõrustajad paremad 25:18 ja kolmandas 25:22, võttes nii 3:0 (25, 18, 22) võidu. Külalistele valmistas enim peavalu nurgaründaja Kertti Külm, kes tõi esimeses geimis koguni 10 ja kohtumise lõpuks üleplatsimängijana 17 punkti. Seejuures näitas Külm, kes on tänavu olude sunnil seni tegutsenud pigem liberona, ka mängu parimat kasutegurit +11. Ingris Suvi aitas omasid 14 ja Ingrid Kiisk 13 punktiga. Mari Loorman tõi külalistele 8 ja Maria Säästla 7 punkti, vahendab volley.ee.

Kahe Eesti tippklubi duellis sai seekord määravaks rünnak, milles olid selgelt paremad tartlannad. Tartu esindus lahendas rünnakuid 42 ja pealinna naiskond vaid 21 protsendiga, samas pallinguid võttis TalTech vastu 52 ja koduvõistkond 50 protsendiga. Blokis kogusid võitjad kümme ja pallingul neli punkti, TalTechi arvele märgiti kaheksa bloki- ja seitse pallingupunkti.

Eesti meistrivõistlustel ainsana kaotuseta jätkav tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank kindlustas põhiturniiri võidu. Saaremaa ja TalTech/Tradehouse järgnevad kümnest mängust saavutatud seitsme võiduga. Teisipäeval võõrustab Tartu Ülikool/Bigbank neljandal kohal paiknevat Famila/Võru Võrkpalliklubi. Balti liiga arvestuses jätkavad tartlannad teisena ja TalTech viiendana.