Eesti tugevaimad vollepaarid mängivad Soomes täna turniirivõidu eest

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak Soomes mängutules. | Foto: Beach volley Suomi

Helsingis Hietaniemis jätkuval Soome meistrivõistluste eelviimasel etapil jõudsid seitsmest turniiri alustanud Eesti paarist veerandfinaali meie esinumbrid: meestest Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar ja naistest Liisa Soomets – Heleene Hollas.

Turniiri favoriidid, kõrgeima asetusega Nõlvak Ja Tiisaar alistasid A-alagrupis kaks vastast – muuhulgas kvalifikatsiooni kaudu peale pääsenud Steven Meiluse ja Johann Olaf Lääne – ning jõudsid kaheksandikfinaali, kus said 2:0 (21:14, 21:11) jagu Jussi Timonenist ja Sakari Peltonenist. Meilus ja Lääne pääsesid alagrupist kolmandana edasi, kuid kaotasid seejärel Soome esipaarile Jyrki Nurminen – Santeri Siren 0:2 (13:21, 14:21).

Kuna meeste turniiril on kasutusel MK-sarja süsteem, eeldanuks, et alagrupist pääsesid edasi ka Steven Kabanen ja Karl Jaani, kes võitsid B-alagrupis teise kohtumise. Kahjuks selgus aga, et Soomes jäävad kaks kehvema punktide suhtega alagruppide kolmandat duot play-off’ist ikkagi välja. Nii saigi kvalifikatsioonist turniiri alustanud Kabaneni ja Jaani võistlus läbi.

Naiste turniiril, kus mängitakse hoopis teistsuguse süsteemi järgi, on kuuendana asetatud Hollas ja Soomets teeninud neljast mängust kolm võitu. Ainus kaotus saadi kolmanda paigutusega Anniina Parkkinen – Taru Lahti-Liukkonenilt, tulemus 0:2 (14:21, 11:21). Ühest vääratusest hoolimata pääsesid Hollas ja Soomets tänasesse veerandfinaali.

Meie teine duo, kvalfikatsiooni edukalt läbinud Renate Pikk – Juudit-Kure Pohhomov kaotas põhiturniiri avaringis kõrgeima asetusega Niina Ahtiainen – Riikka Lehtonenile 0:2 (11:21, 14:21), kuid jõudis tänu järgmise mängu kindlale võidule ikkagi ühe sammu kaugusele veerandfinaalist, kus vastu tulid kodused konkurendid Hollas ja Soomets, kellele jäädi alla 0:2 (13:21, 16:21). Sellega kaotusega sai nende turniir läbi.

Ülejäänud kolm Eesti paari kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud.

Meeste turniiri tulemused leiab siit ja naiste omad siit.

Samaaegselt Daugavpilsis toimuval Läti meistrivõistluste etapil pääsesid Dmitri Korotkov ja Timo Lõhmus alagrupist teisena edasi, kuid kaotasid seejärel kaheksandikfinaalis viiendana asetatud lätlastele, tänavuse Rakvere turniiri hõbemedalistidele Ardis Bedritisele ja Arnis Relinšile 0:2 (18:21, 17:21). Tulemused leiab siit.